תאצ'ר נקברה; השיר "המכשפה מתה" בפסגת מצעד הפזמונים

בעקבות מותה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט תאצ'ר, ב-8 באפריל 2013, החליטו מתנגדיה הרבים לבצע מחווה אחרונה כלפי מי שהכתירה את נלסון מנדלה בתור טרוריסט, תמכה ברודן צ'ילה אוגוסטו פינושה, ריסקה את ארגוני העובדים בארצה, ואשר מדיניותה הכלכלית ממשיכה לגרום סבל להמוני בני אדם עד ימינו.

מיד לאחר מותה, החלו המוני בריטים לרכוש עותקים של השיר "דינג דונג, המכשפה מתה" מהסרט "הקוסם מארץ עוץ", במטרה להביא אותו אל פסגת מצעד הפזמונים בבריטניה לקראת הלווייה של תאצ'ר.

ראש הממשלה לשעבר זוהתה עם השיר בין השאר הודות לשילוב קטע ממנו בשיר של להקת הרוק הבריטית הפנר, "היום בו תאצ'ר תמות", וגם משום שרבים ראו בה מכשפה רעה.

היוזמה זכתה להצלחה עצומה, והזניקה את השיר "דינג דונג, המכשפה מתה" למקום השני במצעד הפזמונים הבריטי, ולמקום הראשון במצעד בסקוטלנד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew