עוד סיבה לא להחזיק חשבון בנק: השב"כ דורש גישה לכל מידע הבנקים

פורסם במקור בגלובס

מורת רוח בחלק מהבנקים מבקשה של שירות הביטחון הכללי למנות מפקח מטעמו על אבטחת המידע בבנקים. במערכת הבנקאית מוטרדים כי מעורבות יתר של השב"כ תפגע במוניטין של הבנקים בייחוד מול לקוחות זרים. יצוין כי בנק ישראל תומך בעמדת השב"כ ומתואם איתו שכן לעמדתו ביטחון מערכות המחשב והמידע הוא יעד חיוני.

כבר לפני שנה, בספטמבר 2009 פורסם ב"גלובס" כי על פי הנחייה של המפקח על הבנקים רוני חזקיהו, הבנקים יתחילו להעביר מידע לרשות לאבטחת מידע בשירות הביטחון הכללי ולשתף פעולה עם השב"כ בתחום אבטחת המידע.

מההנחיה שהוציא אז בנק ישראל עולה כי על הבנקים להעביר מידע אודות אירועים חריגים ותקלות שאירעו במערכות טכנולוגיות מידע הפועלות בבנקים וכן מידע נוסף הנדרש אודות מערכות שברשותם. המידע יועבר לרשות לאבטחת מידע בשב"כ דרך הפיקוח על הבנקים ובהתאם לשיקול דעתו. בבנק ישראל טענו כי המידע שיועבר לא יכלול פרטים שיש בהם כדי לזהות לקוח או קבוצת לקוחות של הבנק. לטענת בנק ישראל, התחייב השב"כ כי המידע שיועבר אליו לא יגיע לצדדים שלישיים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew