משטרת ישראל נגד קירות שקופים בבתי מטבחיים

משטרת ישראל עצרה עשרה פעילי זכויות בעלי חיים המזוהים עם תנועת Free 269, בהם גם את סשה בוז'ור, הוגה ומייסד התנועה, בחשד כי הניחו ראשים כרותים של חיות משק שחוטות ברחבי גוש דן במחאה על שחיטת בעלי חיים בבתי מטבחיים.

"נעצרתי היום יחד עם תשעה פעילים ופעילות נוספים, בחשד לביצוע פעולות בלתי חוקיות", נאמר בהודעה שפירסם בוז'ור לאחר שחרורו ממעצר. "נדמה היה שכל תחנת המשטרה התעסקה רק בנו. הם ביצעו פשיטות וחיפושים בבתיהם של פעילים מאז שש בבוקר. בהתחשב בכמות הכסף וכוח האדם שהם מבזבזים בניסיון להשתיק אותנו, אני חושב שאפשר לומר די בבטחון שהצלחנו לגעת בנקודה רגישה", הוסיף בוז'ור בהודעתו. לפי ההערכות, המעצרים הנוכחיים היו בסך הכל תירוץ להחרמת מחשביהם של הפעילים ואיסוף מודיעין על פעילותם.

 


                                                                                                                            אתי אלטמן, דוברת עמותת תנו לחיות לחיות, אמרה בתגובה למעצרים כי "מדינת ישראל מגלה אוזלת יד גמורה בטיפול בפשעי אלימות, ונוהגת בכפפות של משי במתעללים בבעלי-חיים. מדהים שדווקא במקרה הזה החליטה המשטרה להקים צוות חקירה מיוחד, לפשוט לפנות בוקר בכוחות מתוגברים על בתיהם של פעילים מסורים, להחרים ציוד ולעצור עשרה אנשים. האם המדינה החליטה שהפשע הגדול ביותר בישראל הוא הזדהות עם סבלם של חסרי ישע?".

מעמותת אנונימוס נמסר: "אפשר להתווכח על סגנון המחאה ועל יעילותה, אבל לא על עצם הלגיטימיות של מחאה לא אלימה במדינה דמוקרטית. המעצרים והאישומים נראים חסרי פרופורציה לריסוס גרפיטי מחאתי, ומתעורר הרושם שיש בהם אלמנט של רדיפה. איש מהמתעללים שתיעדנו עד היום, למשל במשחטת תנובה, לא נעצר מעולם. גם איש ממשחטת זוגלובק, ממנה זרם השבוע נהר של דם אמיתי ליד שלומי. חבל שהמשטרה לא מגלה אפילו עשירית מהנחישות והמאמצים שניכרים במקרה המדווח – בטיפול בעבירות על חוק צער בעלי חיים".

במסגרת פעולת המחאה שבגינה בוצעו המעצרים, הונחו ראשים כרותים של פרות, כבשים ועזים שחוטות במזרקות בתל אביב וחולון, תוך צביעת מי המזרקות באדום. על המזרקות רוססה הכתובת "קירות בתי המטבחיים הפכו שקופים".

תנועת Free 269, שנוסדה בסתיו 2012, ביצעה מאז הקמתה סדרה של פעולות מחאה בהן צריבה מרצון של בשר פעילים בברזל מלובן עם המספר 269, ופריצה אל לול במרכז הארץ במהלכה שוחררו למעלה ממאה תרנגולות.

התנועה שואבת את שמה ממספרו של עגל אלמוני בתעשיית הבשר. עגל מספר 269 נולד במאי 2012 באחת הרפתות לצד כביש החוף. הוא מיד הופרד מאמו, שנמצאת שם כדי לספק את מכסת החלב של הרפת, ומאז הוא מפוטם בתערובת עשירה בחלבון. ביוני 2013 יועמס עגל 269 על משאית מלאה בעגלים שמנים, שתיקח אותו אל אחת המשחטות במרכז הארץ. משם ייצא כנתח בשר.

עוד באותו עניין:
קירות בית המטבחיים הפכו שקופים
תנועת Free 269 נחשפת
מאה תרנגולות שוחררו בפריצה אל לול תעשייתי במרכז הארץ

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew