תנובה – הכל שקרים

לפעמים, הניסיון המאומץ של פרסומות לחפות על נקודות התורפה של המוצר ולרטש את המציאות רק מושך תשומת לב לחולשה שהפרסומת מנסה להסתיר. למשל, הפרסומת החדשה של תנובה. בסרטון יפהפה בן דקה, מנסים אנשי תנובה לזהות את המוצרים שלהם עם שלושה–ארבעה ערכים שכל אחד מהם הוא תשובה להאשמה שמופנית כלפי החברה.

נאיביות. את הקו הגראפי של הפרסומת מובילים ציורי ילדים בצבעי פנדה והדבקות נייר. הסגנון ילדותי, הצבעים עזים והקווים גסים. העיצוב האמנותי המחושב והמלוטש מתחזה לציור פשוט ופרימטיבי. לא רק הסגנון מציג תמימות, גם התוכן. בפרסומת מספר סבא לנכדתו על הימים שבהם עזר לאביו להוביל ביצים וחלב באוטו הגדול והירוק לכל תושבי המושבה. תנובה רוצה להגיד לנו שהיא לא תאגיד מזון עצום שמחזיק בהמון חברות־בת המסתתרות תחת מותגי בוטיק; תנובה מנסה לשכנע אותנו שהיא לא משתמשת בתכסיסים מסחריים כדי להרוויח כסף; היא בסך הכל שירות אספקה תמים של מוצרי חלב לתושבי המושבה. ממש כמו פעם.

ישראליוּת. תנובה נשלטת בידי קרן אייפקס העולמית שמשרדיה הראשיים בלונדון. כדי לטשטש את העובדה הזאת, מציגה הפרסומת סממנים קלאסיים של ישראליות – קיבוץ, דגל ישראל מתנופף, ספורטאים בכחול־לבן, סלט ירקות, שמות משפחה ללא זהות עדתית (אברהם, יצחקי, בן־דור), והסיסמה: “לגדול בבית ישראלי”.

אחריות לאומית. תת־סעיף זה משלב את ערכי ה”נאיביות” וה”ישראליות”. בסרטון מספר הסב לנכדתו שני סיפורים בדיוניים – האחד על כך שאביו נהג להשאיר לאחת המשפחות גבינה לבנה נוספת כדי לחזק את בנם החלוש והשני על כך שהוא היה מספק חלב לאתלט צעיר שהיה “התקווה האולימפית שלנו”. כלומר, תנובה עוזרת לנזקקים מתוך ערבות הדדית וגם לאינטרסים של מדינת ישראל מתוך גאווה לאומית. כל זה בא לטשטש את הטענות שתנובה היא תאגיד מסחרי בינלאומי שמעלה, בין השאר, את מחיר הקוטג’ כי לא אכפת לו מהאזרח בישראל.

בריאות. תנובה נאלצת להתמודד עם כל המחקרים החדשים שלפיהם חלב הוא מפגע בריאותי – מחקרים שמצטרפים לטרנד הטבעונות המוסרית/ בריאותית. לכן הפרסומת מספרת לנו על הקופץ לגובה שגומע חלב, על הילד החלשלוש שאוכל גבינה כדי לגדול, ועל “המצפן התזונתי” – איזה גימיק חסר משמעות שאמור לעזור לנו לשמור על תזונה בריאה. בעזרת חלב תנובה, כמובן.

עוד באותו עניין:
סוף סוף: חלב חופש טבעי ואורגני
משרד הבריאות מודיע בתדהמה
חלב זה מטורף / חלב – לא מה שחשבת (סרט)
חג עינוי העטין

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew