הכל שקרים

הנה שוב מסתבר כי הכל שקרים. משרד החוץ של נורבגיה טוען כי סגן שר החוץ דני אילון משבש ומסלף את הסיבות שהביאו לפיצוץ במושב המדינות התורמות שהתקיים אתמול בניו יורק. לטענת משרד החוץ הנורבגי היו אלה הישראלים שלא הסכימו לנוסח ההצהרה על פתרון של שתי מדינות, ולא הפלסטינים כפי שטען אילון.

במקביל, ממשיכה משטרת ירושלים לדבוק אף היא במדיניות השקר. פעילי שייח' ג'ראח שוקלים להגיש תביעת דיבה נגד דובר משטרת ירושלים, שמוליק בן-רובי, בגין פרסום מכוון של הודעה שקרית בה טען כי הפעילים ניסו לפרוץ היום באלימות לקבר שמעון הצדיק.

"אנו קוראים לכתבי המשטרה ולמערכות החדשות לחשוף את שקריו של שמוליק בן-רובי, ולחדול מלהעביר את הודעותיו השקריות לציבור מבלי לאמת אותן", נאמר בהודעת פעילי שייח' ג'ראח. "אלה מבין כתבי המשטרה שטרם איבדו את הכבוד למקצוע נקראים להתקשר לבן-רובי ולבקש ממנו ראיות לקיומו של ניסיון הפריצה המדווח. כתמיד, השוטרים במקום מצוידים במצלמות וידאו".

בה בעת, מתחילים להיחשף שקרי המשטרה לגבי רצח סאמר סרחאן, אב לחמישה מסילואן, על ידי מאבטח של המתנחלים בשכונה. מוקדם יותר החודש כבר פורסמה כרונולוגיה מקיפה של תרבות השקר של המשטרה בשכונת שייח ג'ראח.

עוד בחזית השקרים: ועדת חקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם, אשר בדקה את השתלטות צה"ל על הספינה מרמרה, קבעה כי בניגוד לטענת ישראל, השתמשו כוחות צה"ל, ללא הצדקה, בכוח מופרז נגד נוסעי המשט, ובכלל זה ירי בפצועים בראש ומקרוב. עוד קבע הדו"ח כי עצם הפשיטה של חיילי השייטת על המשט היתה הפרה של החוק הבינלאומי.

לרגל שפע השקרים הבאים עלינו בימים אלה, אנו מתכבדים להציג בפניכם רשימה חלקית של מיטב השקרים של גיבורי ומנהיגי ישראל לדורותיהם.

"זה מאוד הטריד אותי, כי הייתי קטן" (בנימין נתניהו מתאר את תחושתו כאשר ראה בילדותו חיילים בריטים, למרות שהוא נולד לאחר קום המדינה).

"אין פיחות ולא יהיה פיחות, והוציאו לכם מהראש את כל העסק הזה" (שר האוצר, לוי אשכול, חודש לפני ביצוע פיחות).

"אנו נמצאים בתהליך הקמתו של כור למטרות מחקר שישמש למטרות תעשיה, חקלאות, בריאות ומדע; מיותר להדגיש שכור זה נועד כולו למטרות שלום". (דוד בן-גוריון בהודעה רשמית ראשונה על הכור הגרעיני בדימונה. עד אז טענה ישראל כי מדובר במפעל טקסטיל).

"שמעתי על זה ברדיו" (תגובתו של ראש הממשלה, יצחק שמיר, על הריגת אבו ג'יהאד בידי סיירת מטכ"ל).

"עשינו בדיקה מדויקת ונתברר לנו בהחלט כי אף יחידה צבאית אחת, אף הקטנה ביותר, לא נפקדה מהמחנה בליל ההתקפה על קיביה" (ראש הממשלה, דוד בן-גוריון, לאחר פשיטת הצנחנים על הכפר קיביה, במהלכה הרגו 69 אזרחים).

"הפינוי הוא ל-15 ימים בלבד" (הקצין האחראי יעקב קארא, לפי עדותם של תושבי איקרית ובירעם).

"אחד החוטפים לא נהרג במקום, אלא נפצע קשה ומת מאוחר יותר בשטח האירוע. ייתכן שהאיש שנראה מובל בידי חיילים היה אחד הנוסעים אשר חשדו בו בטעות שהוא מחבל" (הודעת דובר צה"ל מספר ימים אחרי השתלטות לוחמים פלסטינים על קו 300, כשכבר החלו השמועות – שהתאמתו אחר כך – על הריגת שני לוחמים פלסטינים שנתפסו).

"חקירתו של עיזאת נאפסו התנהלה בלחצים סבירים" (חוקרי השב"כ בפרשת נאפסו. מאוחר יותר הודה הפרקליט הצבאי כי נאפסו עונה והחוקרים שיקרו).

"קצינים ישראלים בכירים הכחישו בפני האו"ם שהם השתמשו באותו זמן במטוס ללא טייס" (עיתון ה"אינדיפנדנט" עם פרסום תמונת המזל"ט שחג מעל הכפר כנא, בעת הפגזתו במבצע ענבי זעם).

"ממשלת ישראל לא תחתום על שום הסכם שלום עם מצרים אשר אינו מבטיח המשך שליטת ישראל על חבל ימית בכל צורה שהיא" (ראש הממשלה, מנחם בגין, לוועדת הפעולה של יישובי החבל, פחות משנה לפני חתימת הסכם השלום עם מצרים שכלל את פינוי ימית).

"העוצר הוכרז לשם שמירת חייהם של תושבי הכפרים… במהלכו נפגעו מספר תושבים" (הודעה ראשונה של לשכת ראש הממשלה על הטבח בכפר קאסם, שבו נהרגו 43 תושבים).

"המפכ"ל ערב לשלומו של הרב עוזי משולם מרגע יציאתו מביתו ועד הגעתו למפגש וכן עד תום השיחה והגעתו חזרה לביתו. על החתום, אסף חפץ, רב ניצב" (נוסח הפקס ששלח מפכ"ל המשטרה לרב משולם לפני הפגישה שבה נעצר משולם).

"לכלואים לא יאונה כל רע והם לא יישפטו בגין האירוע" (סעיף 5 בהסכם בין צה"ל למורדים בכלא 6 בשנת 1997. המורדים בכל זאת הועמדו לדין).

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew