בראשונה מאז ימי הרומאים: השלטונות הרסו סוכה בירושלים

פקחי עיריית ירושלים הרסו ערב החג סוכה שהקימו פעילי שלום בשייח ג'ראח, בטענה שהסוכה נבנתה ללא רישיון. הפעילים התכוונו לקיים בסוכה דו-שיח בין דתי עם תושבי השכונה הפלסטינים, על רקע החדירה המוגברת של מתנחלים לשייח' ג'ראח.

אחד הפעילים, הלל בן ששון, אמר לעיתון הארץ כי "מאז ימי הרומאים לא הרסו השלטונות סוכה בירושלים." "פקחי העירייה שהרסו את סוכת השלום בשייח ג'ראח נשלחו לחבל בסולידריות היהודית-ערבית שנרקמת בירושלים על אפם ועל חמתם של מחרחרי המלחמה וסוכני ההרס. שבוע לפני שאנו מציינים את יום השנה לאירועי אוקטובר 2000, וביום שבו הרגו פקחי מיליציית המתנחלים בסילוואן צעיר פלסטיני, משטרת ישראל ועיריית ירושלים מוכיחות כי לא נלמד דבר".

עוד מהארץ:

זמן קצר לאחר הקמת הסוכה הגיעו למקום שני פקחי עיריית ירושלים ודרשו לראות היתר להקמת הסוכה. לטענתם, בשל העובדה שהסוכה נבנתה בשטח ציבורי היא זקוקה להיתר. הפעילים טענו בפני הפקחים כי ברחבי העיר ישנן מאות אם לא אלפי סוכות שנבנו בשטחים ציבוריים, בגנים ועל מדרכות ולאף אחת מהן לא ניתן היתר. בין היתר הצביעו הפעילים על סוכה גדולה שהקימו תושביה היהודים של השכונה בסמוך לקבר שמעון הצדיק, גם היא על שטח ציבורי, ושאלו האם לסוכה זו יש היתר. הפקחים סירבו לענות לטענות ובליווי שוטרים הרסו את הסוכה. לאחר מכן ניסו הפעילים להקים את הסוכה פעמיים נוספות, אך שוב הגיעו הפקחים והרסו אותה. הפקחים טרחו גם לשבור את קורות הסוכה כדי שלא ניתן יהיה להקימה מחדש.

במקביל, ממשיכה משטרת ירושלים לדבוק במדיניות השקרים והאפליה. פעילי שייח ג'ראח שוקלים להגיש תביעת דיבה נגד דובר משטרת ירושלים, שמוליק בן-רובי, בגין פרסום מכוון של הודעה שקרית בה טען כי הפעילים ניסו לפרוץ היום באלימות לקבר שמעון הצדיק, בשעה שהקימו את הסוכה.

"אנו קוראים לכתבי המשטרה ולמערכות החדשות לחשוף את שקריו של שמוליק בן-רובי, ולחדול מלהעביר את הודעותיו השקריות לציבור מבלי לאמת אותן", נאמר בהודעת פעילי שייח ג'ראח. "אלה מבין כתבי המשטרה שטרם איבדו את הכבוד למקצוע נקראים להתקשר לבן-רובי ולבקש ממנו ראיות לקיומו של ניסיון הפריצה המדווח. כתמיד, השוטרים במקום מצוידים במצלמות וידאו". מוקדם יותר החודש פירסמו פעילי שייח' ג'ראח כרונולוגיה מקיפה של תרבות השקר של המשטרה בשכונה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew