קומיקס לשחרור פלסטין

צעירים פלסטינים החיים תחת הכיבוש זוכים להזדמנות להשמיע את קולם על ידי יצירת קומיקס של סיפוריהם האישיים, במסגרת יוזמה חדשה בשם "פלסטין באמצעות גרפיקה".

"פורום הצעירים שארק" מקיים סדנאות שבועיות בגדה ובעזה במסגרתן לומדים בני נוער וצעירים פלסטינים כיצד לתאר בציור ובכתב את קורות חייהם תחת השלטון הצבאי הישראלי, ובכלל זה מעצרים, הליכים בבתי משפט צבאיים ופעילות של צה"ל באזורי מגוריהם.      

"איש לא שומע את קולנו, וכל המשתתפים בסדנאות נושאים עמם סיפורים לגבי החיים תחת כיבוש, אבל אין מי שישמע אותנו", סיפרה אחת המתנדבות בפרויקט. "אז אנחנו מנסים להשמיע את קולנו מחוץ לפלסטין באמצעות סיפורים גרפיים".

דימה נימר, אחת המשתתפות בסדנאות, ציירה קומיקס המתאר את חווייתה בעת ביקור בסופרמרקט רמי לוי, כאשר פלסטינית צעירה הפילה בטעות פיסת נייר על הרצפה בדרכה לחנות, ונעצרה עקב כך על ידי המאבטחים במקום ונלקחה לתחנת המשטרה, שם נחקרה במשך 12 שעות. "בחרתי לצייר את הסיפור המסוים הזה כדי להמחיש את האופן שבו ישראל מתייחסת לפלסטינים", אמרה. "אנחנו רוצים להראות לעולם שהפלסטינים אינם טרוריסטים".

עוד באותו עניין:
חופש ביטוי עלאק: מבחר קריקטורות של מוחמד סבאענה
להפוך את מכונת הכיבוש לאמנות של תקווה
אינתיפאדה מוסיקלית
כדור הרעם גירסת עזה: כרזות של סרטים שמעולם לא נעשו
עורבים מפגינים במעסרה, ליצנים בנבי סאלח
חמישה דברים שלא דמיינת שיהיו בעזה

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew