אמן עירום עטף עצמו בגדר תיל

האמן הרוסי פיוטר פבלנסקי, שהתפרסם בקיץ 2012 לאחר שתפר את שפתיו במחאה על השתקתן והעמדתן לדין של חברות להקת הפאנק הרוסית פוסי ריוט, ממשיך לנקוט בפגיעה עצמית כאמצעי מחאה נגד על ניסיונות המשטר הרוסי להשתיק כל ביקורת כלפיו.

הפעם, פבלנסקי התפשט כליל בכיכר בלב מוסקבה ועטף את עצמו בגדר תיל. השוטרים ההמומים שהיו במקום ניסו תחילה להתיר מעליו על גדר התיל בניסיון לפנות אותו מהכיכר, אולם ככל שניסו לעשות זאת, הגדר רק התהדקה סביב גופו ופצעה את עורו החשוף. בסופו של דבר, הצליחו השוטרים לחתוך מעליו את התיל, אך גרמו לו חתכים בכל גופו.

"הפעולה מסמלת את קיומו של אדם תחת מערכת משפטית דכאנית, שבה כל תנועה גוררת תגובה חריפה מצד החוק שנוגס בגופו של הפרט. זאת מטפורה לחוסר אונים נרכש", הסביר פבלנסקי את משמעות מיצג המחאה. "בשנים האחרונות, סדרה של חוקים שחוקקו נועדה לדכא את האקטיביזם האזרחי, ולהדק את השליטה וההפחדה של האוכלוסיה על ידי הגדלה מתמדת של מספר האסירים הפוליטיים".

ביולי 2012 פבלנסקי תפר את שפתיו ונעמד עם שלט מחאה מול בית המשפט בו החל משפטן של חברות להקת פוסי ריוט שהועמדו לדין בעקבות הופעת מחאה שקיימו בכנסיה במוסקבה.

חברות להקת הפאנק הפמיניסטית הרוסית פוסי ריוט נעצרו בפברואר 2012 לאחר שביצעו שיר מחאה נגד הנשיא פוטין, בתוך הקתדרלה האורתודוקסית הרוסית המרכזית במוסקבה – אחד הסמלים הידועים של רוסיה והמקום שבו מתארח ולדימיר פוטין בחגי המולד והפסחא. השיר כלל "תפילת פאנק" בה ביקשה הלהקה מהבתולה הקדושה מריה "להעלים את פוטין". חברות "פוסי ריוט" קיימו את ההופעה ללא אישור כאשר הן חובשות כובעי גרב צבעוניים, שבועיים בלבד לפני הבחירות לנשיאות שבהן זכה בסופו של דבר פוטין. באוגוסט 2012 הורשעו שלוש מחברות הלהקה בעבירת חוליגניזם ונידונו לעונש של שנתיים מאסר.

עוד באותו עניין:
אמא! רוסיה!
מציאות או דמיון: "פוטין נעצר והועמד לדין"
בובות צעצוע שהפגינו ללא אישור ברוסיה יועמדו לדין
שמים זין על ק.ג.ב: זיקפה לאומית נוסח רוסיה
מתקפת נשיקות נגד המשטרה ברוסיה
לזכרו של פאבל פוחוב

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew