שוטר "גיבור" שזכה לעיטור המפכ"ל – התברר כשקרן

ראש צוות בילוש בתחנת משטרה בלוד שזכה לשבחים ועיטורים ממפכ"ל המשטרה בזכות מרדף נועז שביצע אחרי רוצח, התברר כשקרן שבדה מלבו את כל הסיפור.

הבלש אלי לוי סיפר בקיץ 2011 כי ניהל מרדף שכלל קרב יריות עם שלושה מתנקשים שירו למוות באישה ופצעו את בעלה ושני ילדיהם בלוד. לדבריו, הבחין ברכב חשוד שבו ישבו אנשים שהיו מוכרים לו מעבודתו, ומאחר שהנסיבות עוררו את חשדו, החל מייד לעקוב אחרי הרכב. עוד סיפר כיצד ראה אדם חמוש חבוש קסקט ורעול פנים יורד מהרכב ויורה למוות באישה. לוי המשיך וטען כי התקרב לעבר היורה, הודיע לו על מעצרו וירה באוויר, וכי בהמשך התפתחו בינו לבין האיש חילופי ירי שבמהלכם נמלט המתנקש, אולם הוא ניהל מרדף אחריו, אשר הביא בסופו של דבר למעצר חשוד ברצח והגשת כתב אישום נגדו.

בשל הרגישות של הרצח, שהיה חלק מגל פשיעה ששטף את לוד, הגיע לעיר למחרת מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, ונפגש עם הבלש "האמיץ" והודה לו על מעשיו. "הדרך שבה הוא חתר למגע, מנעה נזק הרבה יותר גדול ועצרה את המתנקשים באמצע התהליך", שיבח אז דנינו את התנהלותו של לוי. "הפעילות שלו הצילה הרבה מאוד אנשים. הוא לא היה במשמרת, אבל ראה את הרכב החשוד, ועשה כל מה שאנחנו מצפים משוטר לבצע בסיטואציה כזאת".

כאשר הוגשו כתבי האישום בפרשה, המשטרה נשענה על עדותו של לוי שהיוותה ראיה מרכזית. אלא שבדיונים בבית המשפט עלה החשד שעדותו של לוי שקרית, ולא נועדה אלא להאדיר את שמו. הנושא הועבר לעיון המחלקה לחקירות שוטרים, שחקרה את הבלש, וגילתה כי בזמן הירי הוא היה למעשה בתחנה, ויצא ממנה רק למשמע היריות, וכי כלל לא ראה את המתנקש וכי לא התנהל ביניהם קרב יריות. או בקיצור – הכל שקרים.

עוד באותו עניין:
האחד באפריל: שוטרים או שוטים?
10 סיבות להיות שוטר
בית משפט: אצבע משולשת לשוטר – לא עילה למעצר

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew