פשקווילים אנרכיסטים במאה שערים

פעילים אנרכיסטים הגיעו ב-14 במאי 2013 לשכונת מאה שערים ותלו ברחובות פשקווילים (כרזות קיר) התומכים במאבקם של תושבי השכונה נגד הניסיונות לגייס בכפייה את צעיריה לצה"ל, דיווח אתר החדשות "בחדרי חרדים". 

הפעילים הסתובבו בסמטאות השכונה הירושלמית, שוחחו עם תושבים וחילקו להם דפי הסברה. תחילה טעו וחשבו כמה מתושבי השכונה כי מדובר בקבוצה שבאה להטיף בעד גיוס לצבא, אולם עד מהרה שמחו לגלות כי מדובר דווקא בתומכים בזכותם להתנגד לגיוס.

"אנו בני אדם החיים תחת המשטר הנקרא 'מדינת ישראל', מכירים בכך שהתכנית הציונית חסרת כל תוקף דמוקרטי", נכתב בכרזות שתלו האנרכיסטים. "אנו מכירים בכך, שהרעיון הציוני שולל את השוויון בני האדם באשר הם, ובאופן מכוון. אנו מכירים בכך שבין הקהילות שהן נפגעות משטר 'מדינת ישראל', ניצבת גם הקהילה החרדית. אנו מכירים בכך, ששאלת הגיוס לצבא 'מדינת ישראל' המכונה כיום גם 'שוויון בנטל' משמשת להדחקה של שאלת יסוד עמוקה – מהו משטר החיים המתאים לכל בני הארץ הזאת?".

עוד נכתב בפשקווילים האנרכיסטים: "אנו מכירים בכך, כי גם בעת הזאת עומדת החברה החרדית בפני מתקפה בוטה, בלתי עניינית וכוחנית מצד נציגי שלטון המיעוט הציוני-לאומני. אנו לכן, מבקשים לגלות סולידריות ולהביע תמיכה בחברה החרדית, בכל הנוגע לסוגיית הגיוס בכפייה לצבא מדינת ישראל. אנו לכן מבקשים להסתייג עמוקות מדברי השנאה הקשים המייחסים לחברה החרדית 'טפילות' ו'התעלקות'".

לסיום כתבו: "ככל שהחברה החרדית תעמיד התנגדות מעשית לתוכנית הגיוס בכפייה, כמו גם שלילת הקצבאות בנימוק של מזור כלכלי לחברה כולה – נתמוך אנו בחברה החרדית. הדרך לחיים משותפים המתקיימים בהרמוניה בין קהילות שונות עוברת דרך יצירה משותפת, ודעו כי אנו נכונים לכך".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew