ילדה תינוקת מתה – ומואשמת בהריגה

אשה במדינת מיסיסיפי בארה"ב שילדה תינוקת מתה בחודש השביעי של ההריון מואשמת בהריגה, דיווח המגזין האמריקאי "Mother Jones".

נינה באקהלטר, אשר ילדה בחודש מארס 2009 תינוקת מתה, העניקה לה את השם היילי ג'ייד. בכתב אישום שהוגש נגדה כעבור חודשיים נטען כי היא "הרגה את היילי ג'ייד באקהלטר בכוונה תחילה ומתוך רשלנות פושעת". לטענת משרד התובע הכללי, הסם מתאמפטמין שנטלה באקהלטר גרם למותה של התינוקת. בית המשפט העליון של מיסיסיפי צפוי בקרוב לפסוק האם לאפשר להליכי התביעה נגדה להימשך.

במידה שבית המשפט העליון יאפשר את המשך ההליכים המשפטיים נגד באקהלטר, הדבר עלול להוות תקדים לפיו מקרים של הפלה טבעית לא מכוונת יחשבו כסוג של רצח. עם זאת, מומחים רבים טוענים כי קשה לקבוע בוודאות מה הגורם להפלה טבעית או לידה של תינוקות מתים, וכי אין ראיות חד משמעיות לכך ששימוש בסמים אמנם גורם לכך. יתר על כן, עורכת דינה של באקהלטר טענה בפני בית המשפט כי האישומים נגדה סוללים את הדרך לפתיחת חקירות והגשת תביעות נגד נשים הרות שמעשנות סיגריות או שותות אלכוהול, או כאלה שסובלות מהשמנת יתר או מתחים, ולא טיפלו בבעיות אלו למרות המלצת רופאיהן.

אחת משופטות בית המשפט העליון של מיסיסיפי התייחסה אף היא לסוגיה זאת בדיון מקדמי בתביעה נגד באקהלטר שנערך באפריל 2013. "רופאים ממליצים לנשים הרות להימנע משתיית תה צמחים, ואכילת גבינות לא מפוסטרות ונקניק. היכן בדיוק יעבור הגבול?", אמרה השופטת לזלי קינג בדיון.

באקהלטר אינה האישה הראשונה במיסיסיפי שמואשמת ברצח בעקבות מותו של תינוק בטרם היוולדו. בשנת 2011, הוגשו אישומי רצח נגד נערה שנכנסה להריון אך ילדה תינוק מת בשבוע ה-36 להריונה, בטענה כי השתמשה בקוקאין וגרמה בכך למותו של העובר. רני גיבס היתה בת 15 כאשר נכנסה להריון. אולם בדצמבר 2006, חודש לפני שהיתה אמורה ללדת, ילדה גיבס תינוק מת. משפטה של גיבס צפוי להתחיל בהמשך שנה.

המקרים של באקהלטר וגיבס אינם חריגים בארה"ב. לפחות 38 מתוך 50 מדינות ארה"ב חוקקו חוקי רצח עוברים שנועדו להגן על נשים בהריון ועל עובריהן מפני התקפות אלימות מצד בני זוגן. עם זאת, בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בחוקים אלו כדי להגיש אישומים נגד הנשים עצמן. עד כה, אירעו ברחבי ארה"ב למעלה מ-400 מקרים שבהם נשים נעצרו או נאסרו על בסיס חוקים אלו.

במדינת אלבמה, בה כבר הוגשו עשרות אישומים מסוג זה, אירע מקרה אירוני במיוחד. אמנדה קימברו ערכה בדיקה רפואית שגרתית במהלך הריונה. בעקבות הבדיקה, העריכו הרופאים כי העובר של קימברו סובל מתסמונת דאון, והמליצו לה לבצע הפלה. קימברו סירבה בטענה כי היא אינה תומכת בהפלות. התינוק נולד מוקדם מהצפוי בניתוח קיסרי, ומת 19 דקות אחרי הלידה. כעבור שישה חודשים נעצרה קימברו בביתה והואשמה בכך שגרמה למות התינוק בשל צריכת סמים. "הייתי ממש המומה", אמרה קימברו, אשר הכחישה כי צרכה סמים. "איבדתי תינוק, זה די והותר".

עוד באותו עניין:
של מי הגוף הזה לעזאזל?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew