בחייהם ובמותם לא נפרדו

בשנת 1842, סערה העיר רורמונד שבדרום מזרח הולנד בעקבות חתונה שנויה במחלוקת. בת למשפחת אצולה קתולית וקצין בחיל הפרשים ההולנדי, שאם לא די בכך שלא היה בן אצולה גם היה בן הדת הפרוטסטנית, החליטו להתחתן. למרות השערוריה שעוררה החתונה, האהבה ניצחה, והשניים היו נשואים במשך כמעט 40 שנה עד למותו של הקצין.

שמונה שנים לאחר מות הקצין, גם אשתו הלכה לעולמה. אולם עוד בטרם מותה הודיעה כי תסרב להיקבר בחלקת הקבר המפוארת של משפחתה, וכי ברצונה להיקבר לצד בחיר ליבה וכי מצבותיהם יהיו מחוברות זו לזו. אלא שכאן התעוררה בעיה: בעיר רורמונד – שמרבית תושביה קתולים – בית הקברות המקומי נחלק בין אזור המיועד לקתולים ואזור קטן יותר המיועד לפרוטסטנטים (וגם אזור נפרד נוסף ליהודים). יתר על כן, בין חלקי בית הקברות הפרידה חומת לבנים גבוהה.

הפתרון היצירתי והנוגע ללב שאותו ביקשה – וקיבלה – האשה: חיבור שתי מצבות הקברים שלה ושל בעלה באמצעות פסל של ידיים האוחזות בו בזו מעל לחומה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew