אימאמים מוסלמים באושוויץ

מנהיגי דת מוסלמים מרחבי תבל, בהם נציגים מאיראן, ערב הסעודית, טורקיה ופלסטין, ביקרו באביב 2013 במחנות ריכוז והשמדה בגרמניה ופולין, בהם אושוויץ ודכאו, וערכו במקום תפילות מיוחדות למען הנספים במחנות.

"מה אפשר לומר? אני מוכה אלם. מה שראינו כאן עולה על כל דמיון", אמר האימאם מוחמד מג'יד, נשיא האגודה האיסלמית של צפון אמריקה, בעת הביקור באושוויץ. "בין אם באירופה או בעולם המוסלמי, אני קורא לאנושיות: שימו קץ לגזענות למען השם, שימו קץ לאנטישמיות למען השם, שימו קץ לשנאת המוסלמים למען השם, שימו קץ לסקסיזם למען השם", הוסיף.

האימאמים ערכו תפילה מיוחדת לזכר המתים בכבשן במחנה דכאו, וכן תפילה מול "קיר המוות" באושוויץ, שם הוצאו להורג בירייה אלפי אסירים. המשלחת, אשר כללה גם אימאמים מאינדונזיה, ירדן, בוסניה והודו וכן את כרים להידג'י – ראש הליגה האיראנית לזכויות אדם – היתה אמורה לבקר גם בבית הכנסת הגדול של מינכן, העיר שהיתה ערש הנאציזם, ולהיפגש עם מנהיגי הקהילה היהודית, אולם נשיאת הקהילה, שרלוט קנובלוך, סירבה לכך. מנגד, במפגש אחר שכן התקיים – בין חברי המשלחת לבין ניצולי שואה יהודים בבית כנסת בעיר ורשה – פרצו חלק מהאימאמים בבכי.

"כשראיתי מה עשו לאנשים כאן, התקשיתי לעצור את הדמעות בעיניי, כי זה קשה לראות כיצד כל כך הרבה אנשים נהרגו ללא כל סיבה", אמר האימאם הפלסטיני ברקאת חסן מרמאללה בעת הביקור באושוויץ. "אני מפלסטין, ועמי סובל כבר 65 שנה, אז ברור שאני מבין ומזדהה עם כאבם של מי שסבלו", הוסיף.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew