עין תחת עין: אנונימוס חשף מסמכים סודיים של תוכנית הריגול החשאית של הממשל האמריקאי

בעקבות חשיפת התוכנית החשאית של הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב לאיסוף מידע פרטי על בעלי טלפונים סלולרים וגולשים באינטרנט בארה"ב ובעולם כולו (בעזרתן האדיבה של שתי חברות ישראליות), חשף בתגובה קולקטיב ההאקרים האנרכיסטי אנונימוס מסמכים סודיים של הסוכנות לביטחון לאומי על התוכנית.

"המסמכים הללו מוכיחים שהסוכנות לביטחון לאומי מרגלת אחריכם, ולא רק אחרי אמריקאים. הם מרגלים אחרי אזרחים של יותר מ-35 מדינות שונות בעולם", נכתב בהודעה שפירסם אנונימוס בעת הדלפת המסמכים, הכוללים אלפי עמודים. "אנו מציגים בפניכם את המסמכים הללו כדי שתדעו כמה מעט זכויות יש לכם. הפרטיות והחירות שלכם נלקחות מכם אט אט, בישיבות סודיות מאחורי דלתיים סגורות, בסעיפים המוסתרים בתוך חוקים, ועל ידי אותם אנשים שאמורים להגן עליכם". הדלפת המסמכים על ידי אנונימוס נועדה, כך נדמה, להוות תזכורת לכך שאיסוף מידע יכול לעבוד לשני הכיוונים.

תוכנית הריגול של הסוכנות לביטחון לאומי – ששמה "פריזמה" – מאפשרת לממשל האמריקאי לאסוף מידע על שיחות טלפון, אי-מיילים, העברת קבצים והיסטוריית חיפוש באינטרנט וצ'אטים. בעקבות חשיפת התוכנית הסודית, נפתח באתר טוויטר חשבון סאטירי בשם "פריזמה", שנכתב כביכול מהמטה התת-קרקעי הסודי של הסוכנות לביטחון לאומי. בהחלט משעשע.


להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew