האיש שחשף את האח הגדול

אדוארד סנואודן, מנהל מערכות בן 29 ולשעבר סוכן של סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב (CIA) החליט מיוזמתו לחשוף את זהותו כמי שהדליף לתקשורת את דבר קיומה התוכנית החשאית של הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב (NSA) לאיסוף מידע פרטי על בעלי טלפונים סלולרים וגולשים באינטרנט בארה"ב ובעולם כולו. תוכנית הריגול של הסוכנות לביטחון לאומי – ששמה "פריזמה" – מאפשרת לממשל האמריקאי לאסוף מידע על שיחות טלפון, אי-מיילים, העברת קבצים והיסטוריית חיפוש באינטרנט וצ'אטים.

"אדם צריך להחליט מה הדבר החשוב מבחינתו. אפשר לקום כל בוקר וללכת לעבודה, לקבל את המשכורת השמנה שלך עבור עבודה מועטה יחסית, תוך ביצוע מעשים שסותרים את טובת הציבור, ואז ללכת לישון בלילה אחרי שראית טלוויזיה. אבל אם אתה מבין שזה העולם אתה סייעת ליצור, ושהדברים רק ילכו ויחמירו בדורות הבאים ככל שארכיטקטורת הדיכוי הזו תתפתח, אתה מגיע למסקנה שאתה מוכן ליטול על עצמך כל סיכון, יהיו התוצאות אשר יהיו, בתנאי שהציבור יידע מה מתרחש ויחליט בעצמו האם יש הצדקה לדברים האלה.

הסיבה שאנשים צריכים להיות מודאגים מריגול אחריהם היא שגם אם אתה לא עושה שום דבר שהוא לא בסדר, עוקבים אחריך ומקליטים אותך עד שזה מגיע למצב שבו כבר אין צורך שתעשה משהו לא בסדר. כל מה שצריך לקרות זה שבשלב כלשהו יתעורר חשד נגדך, גם אם זה חשד שמתבסס על הערכה שגויה, ואז הם יכולים לנצל את המידע שצברו עליך כדי לחקור לאחור כל החלטה שאי פעם קיבלת, כל חבר שאי פעם שוחחת איתו על משהו, ואז לתקוף אותך על בסיס זה, ולייצר נגדך חשדות גם אם אתה חף מפשע, ולהאיר כל אחד באור כזה שיציג אותו כמי שעשה מעשים רעים".

עוד באותו עניין:
עין תחת עין: אנונימוס חשף מסמכים סודיים של תוכנית הריגול החשאית של הממשל האמריקאי

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew