מחאת הראשים הכרותים מגיעה לבאר שבע

שלושה חודשים אחרי שפעילי זכויות בעלי חיים הניחו ראשים כרותים של חיות משק במזרקות ברחבי גוש הדן, במחאה על שחיטת בעלי חיים בבתי מטבחיים, הגיעה המחאה גם לבאר שבע. ראשים כרותים של פרה וכבש הונחו במזרקה בכיכר בשכונת רמות בבאר שבע, ועל קיר המזרקה נכתבה כתובת גרפיטי: "בסבל כולם שווים, לארוחה יש תחליף, לחיים אין".

בחודש מארס 2013 הונחו ראשים כרותים של פרות, כבשים ועזים שחוטות במזרקות בתל אביב וחולון, תוך צביעת מי המזרקות באדום. על המזרקות רוססה הכתובת "קירות בתי המטבחיים הפכו שקופים". כעבור כחודש, באפריל, עצרה המשטרה עשרה פעילי זכויות בעלי חיים המזוהים עם תנועת Free 269, בהם גם את סשה בוז'ור, הוגה ומייסד התנועה, בחשד כי הניחו את הראשים הכרותים.

המעצרים והאישומים נגד פעילי זכויות בעלי החיים עוררו רושם כי מדובר ברדיפה משטרתית, שכן בשלל מקרים שהם ארגוני זכויות בעלי חיים תיעדו התעללות בחיות משק, כמו למשל במשחטת תנובה, לא נעצר איש. גם איש ממשחטת זוגלובק, ממנה זרם בחודש אפריל 2013 נהר של דם אמיתי ליד שלומי, לא נעצר. 

תנועת Free 269, שנוסדה בסתיו 2012, ביצעה מאז הקמתה סדרה של פעולות מחאה בהן צריבה מרצון של בשר פעילים בברזל מלובן עם המספר 269, ופריצה אל לול במרכז הארץ במהלכה שוחררו למעלה ממאה תרנגולות.

התנועה שואבת את שמה ממספרו של עגל אלמוני בתעשיית הבשר. עגל מספר 269 נולד במאי 2012 באחת הרפתות לצד כביש החוף. הוא מיד הופרד מאמו, שנמצאת שם כדי לספק את מכסת החלב של הרפת, ומאז הוא מפוטם בתערובת עשירה בחלבון. ביוני 2013 יועמס עגל 269 על משאית מלאה בעגלים שמנים, שתיקח אותו אל אחת המשחטות במרכז הארץ. משם ייצא כנתח בשר.

עוד באותו עניין:
קירות בית המטבחיים הפכו שקופים
תנועת Free 269 נחשפת
מאה תרנגולות שוחררו בפריצה אל לול תעשייתי במרכז הארץ

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew