הכירו את חלוצות מוסיקת הסקא בפרסית

אבג'יז ("אחיות" בסלנג פרסי) הן להקת סקא שבראשה עומדות האחיות סאפורה ומלודי ספאבי, שנולדו באיראן והיגרו לאחר המהפכה האיסלמית לשבדיה.

אבג'יז, שנוסדה בשנת 2005 ונחשבת לאחת מחלוצות מוסיקת הסקא באיראן, שרה בעיקר בפרסית ונוגעת במגוון רחב של סגנונות מוסיקלים ונושאים. הנה חמישה משיריהן.


 דגל 

"על מה אנחנו נלחמים? על סמל של דגל! מותחים שרירים זה מול זה תחת אותו דגל ישן! אחד מניף דגל עם סמל אריה ושמש. על דגלו של אחר מתנוסס כתר… הסמל 'שלי', הסמל 'שלך', הסמל 'שלנו' ו'שלהם'. ראו כמה קל לקרוע אותנו לגזרים".


 בואו 

"אתם נושאים שרשראות ואלות, ועוטים מסכות. יפה מאוד אחי, אתה אלוף! ואני שואלת – האם זהו אומץ לב בעיניך? קל להכות ולשבור, להרוג ולשרוף, להרוס ולרדוף. כנראה שאלוהים לא מצליח לזהות פנים מוסתרות היטב! … הרגישו את החמלה, האחדות קוראת לנו בשעה זו. כוח האהבה גדול יותר מהאהבה לכוח!".

השיר "בואו" נכתב לאחר הבחירות באיראן ב-2009. תרגום כל המילים לאנגלית כאן.


 דמוקרטיה 

"פרי חדש הגיע לשוק, קוראים לו דמוקרטיה. הוא עטוף יפה, ונמכר לך בצביעות כזו. אך היזהרו, כי אם תסרבו לקנות אותו, הם ידחפו לך אותו לגרון בכוח".

השיר "דמוקרטיה" נכתב בעקבות פלישת ארה"ב לעיראק. תרגום כל מילות השיר לאנגלית כאן.


 אצטדיון 

"המושב הריק לצדך הוא המקום שלי. זכותך וגם זכותי שאהיה שם לצדך".

השיר "אצטדיון" נכתב כתמיכה בתנועת הנשים באיראן נגד איסור בן עשרות שנים על כניסת נשים לאצטדיונים שבהם מתקיימים אירועי ספורט כמו משחקי כדורגל.

 העולם הבא 

"כשדודתי הלכה לעולמה, בעיצומו של צער האובדן היא גרמה לנו לצחוק מכל הלב. ניחוח הבדיחות השנונות שלה נותר מאחור עם ריח הפרחים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew