מה צה"ל מנסה להסתיר? חיילים שוב העלימו את כל הראיות על המשט

בספרי מתח, כאשר מישהו מנסה להעלים ראיות, הוא בדרך כלל ביצע פשע או היה שותף לו. באותו אופן, ההקפדה היתרה של חיילי צה"ל להחרים את ציוד הצילום של כל משתתפי המשטים לעזה מצביעה על כך שהם מבצעים פשעים. הן מתוקף תפקידים כאוכפי המצור הבלתי חוקי על עזה, והן בהפעלת אלימות מופרזת ולעיתים קטלנית כלפי משתתפי המשטים.

המשט האחרון, היהודי, לא היה שונה בכך מקודמיו, וציוד הצילום וההקלטה של כל משתתפיו הוחרם. חיילי צה"ל החרימו את ציוד הצילום של צלם עיתונות בריטי שהיה על סיפון ספינת המשט היהודי לפריצת המצור על עזה, דיווח העיתון האירי "אקסמינר". ויש וישוונת, צלם עיתונות מלונדון, סיפר כי ערכו בו חיפוש גופני "כמעט בעירום מלא" וכי החרימו על כל הציוד שלו ובכלל זה הטלפון הסלולרי שלו. "שלושה חיילי קומנדו תפסו אותי ולקחו את כל ציוד הצילום שלי. הם החרימו את מכשיר הטלפון הסלולרי שלי בגלל שהוא מצויד במצלמה", אמר וישוונת.

עד כאן התנהלות צה"ל היתה דומה לזו במשטים הקודמים. אלא שפעם הצבא הלך צעד אחד רחוק יותר, והחרים גם את צילומיו של עיתונאי ישראלי שהשתתף במשט. כך מדווח אתר העין השביעית:

הבדל אחד בכל זאת יש בין החרמת חומרי הגלם העיתונאיים אתמול ובין החרמת חומרי הגלם במשט הטורקי. הפעם, העיתונאי שצילומיו הוחרמו הוא ישראלי. זהו אלי אושרוב, כתב "חדשות 10" (שגם מגבה את טענת משתתפי המשט בדבר אלימות מצד החיילים).

המצב שבו חומר גלם עיתונאי בעל עניין לציבור נתפס ומוחזק על-ידי הצבא, ועל-ידי כך נמנע פרסומו, לא מטעמי שמירה על בטחון המדינה אלא משום האינטרסים הצרים של מערכת יחסי-הציבור של צה"ל, טעון תיקון. מן הראוי שחברת-החדשות של ערוץ 10 תעתור בדרישה להשיב לה את הצילומים השייכים לה, ותפעל לפרסומם כפוף להוראות הצנזורה.

ובאותו עניין. ועדת החקירה של האו"ם הבוחנת את אירועי ההשתלטות הישראלית על המשט לעזה מוקדם יותר השנה הודיע השבוע כי ישראל מסרבת למסור חומרים שנתפסו על הספינות. לדברי הועדה, צה"ל החרים תמונות וסרטי וידיאו של יותר מתריסר עיתונאים שהיו על המשט. קארל הודסון-פיליפס, שופט בית הדין הבינלאומי בדימוס, אמר לעיתונאים בז'נבה כי "נראה שישראל מנסה לשלוט במידע ולהחזיק במונופול על הגרסאות השונות".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew