איך מפכ"ל המשטרה שיקר לעוזי משולם

זהו נוסח הפקס ששלח מפכ"ל המשטרה, רב ניצב אסף חפץ, לעוזי משולם לפני הפגישה שבה נעצר הרב, לאחר שב-24 במרץ 1994 התבצר משולם בביתו עם חסידיו החמושים, והודיע כי לא יתפרקו מנשקם עד שתוקם ועדת חקירה ממלכתית בנושא חטיפת ילדי עולים מתימן בימי קום המדינה.

הרב הכריזמטי הצליח להציב בפעם הראשונה בלב הדיון הציבורי את פרשת ילדי תימן, במסגרתה לטענתו מכר הממסד האשכנזי הציוני כ-4,500 ילדים יוצא תימן, מזרח ובלקן בשנים 1948-1956.

"ממשלת ישראל לא הקימה ועדת חקירה, כי היא הפושעת. פושע לא יכול לשפוט את עצמו", אמר משולם באותם ימים.

משולם וחסידיו ביצרו את ביתו ביהוד בשקי חול ואבנים, תוך שהם מתחמשים בנשק רב. כוחות רבים של משטרה, צלפים ויס"מ כיתרו את הבית וצרו עלו במשך שבועות ארוכים. לבסוף, ב-10 במאי 1994, בשעה 03:00 לפנות בוקר – לאחר שמשולם השאיר את חסידיו בביתו ויצא להיפגש עם מפכ"ל המשטרה השקרן – פרצו שוטרים אל הבית, הרגו את אחד מתלמידיו של משולם, שלמה אסולין, ועצרו 11 חסידים נוספים.

עוזי משולם הלך לעולמו ב-21 ביוני 2013, בגיל 60. על הקבר של עוזי משולם ביהוד כתוב, כי האיש "מסר את נפשו לתקן עוול גניבת ומכירת אלפי ילדי ישראל מקהילת תימן, מזרח ובלקן". ולמטה ממשיך הכיתוב: "נרדף, עונה ונרצח על ידי גורמי ממסד מושחתים".

עבור רבים, ייזכר הרב משולם כלוחם גדול נגד גזענות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew