מחאת הראשים הכרותים חוצה את הקווים

מאז חודש מארס 2013 הונחו ראשים כרותים של פרות, כבשים ועזים שחוטות במזרקות במספר ערים ברחבי הארץ, בהן תל אביב, חולון ובאר שבע. הפעולות, שיוחסו תנועת זכויות בעלי חיים Free 269 ונעשו במחאה על שחיטת בעלי חיים בבתי מטבחיים, נמשכו גם לאחר שהמשטרה עצרה עשרה פעילי זכויות בעלי חיים המזוהים עם התנועה, בחשד כי הניחו את הראשים הכרותים.

אולם לאחרונה אירעה תפנית דרמטית במחאת הראשים הכרותים. שיטת המחאה החריפה, אשר שימשה עד כה פעילי זכויות בעלי החיים, נכנסה לשימוש גם בצד השני של המתרס. החידוש: המוחים גם הורגים בעצמם את בעלי החיים. בשבוע החולף נתלו ראשים כרותים של צבאים ודורבנים סמוך לכניסות של שמורות טבע בגליל. שתי הפעולות, אחת בכניסה לשמורת נחל עמוד והשנייה סמוך לכפר עכרבה, יוחסו על ידי רשות הטבע והגנים לציידים שמוחים על כך שהמדינה היא זו שקובעת מתי ואיפה מותר להרוג בעלי חיים, ומתי לא.

בשנה החולפת הלכו ורבו פעולות המחאה נגד הגבלות שמנסה המדינה להטיל על ניצול בעלי חיים ופגיעה בהם. כך למשל, בחודש אפריל 2013, אנשי משחטת זוגלובק הזרימו נהר של דם בעלי חיים ששחטו, לאפיק סמוך לעיר שלומי. הפעולה נעשתה לדבריהם כצעד הפגנתי שנועד להזכיר לאנשים כמה הם אוהבים בשר. איש ממשחטת זוגלובק לא נעצר עד כה.

בשלהי 2012 לכד את תשומת הלב הציבורית מפגן מחאה אחר של תעשיית הבשר, מתוחכם אפילו יותר, אשר בו נעשה שימוש בחיות משק בעודן בחיים. עובדי בית המטבחיים "אדום אדום" של תנובה ביקשו להגיב על התלונות בדבר יוקר מחירי הבשר, אשר נובע לטענת המבקרים מחוסר יעילות עובדי המשחטות. במהלך מבריק, ניצלו עובדי "אדום אדום" את תמימותם של פעילי זכויות בעלי חיים כדי להפיץ באמצעותם פרסומת למערך הייצור היעיל – "המהיר מסוגו" – של המשחטה.

בסרטון ששודר בתוכנית כלבוטק, שצולם על ידי פעיל זכויות בעלי חיים תוך העלמת עין מכוונת של בית המטבחיים, נראו עובדי המשחטה מזרזים את תנועת העגלים לשחיטה באמצעות מכשירי הלם חשמליים וגוררים אותם באמצעות מלגזה. "לא סתם אומרים על מערך הייצור של אדום אדום שהוא המהיר מסוגו", אמר בגאווה מנהל בית המטבחיים.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew