עיניים כחולות – עיניים חומות

ב-5 באפריל 1968, יום למחרת ההתנקשות בחייו של מרטין לותר קינג, החליטה ג'יין אליוט, מחנכת כיתה ג’ במדינת איוֹוה בארה"ב, להעביר לתלמידיה שיעור בגזענות. באותו יום, הודיעה אליוט בכיתה כי תלמידים בעלי עיניים חומות נחותים מבעלי עיניים כחולות-ירוקות, ושללה חלק מזכויותיהם של חומי העיניים.

כך למשל, נאסר על בעלי עיניים חומות לשתות מאותן ברזיות מים או לשחק עם כחולי עיניים, ונגזר עליהם לענות סרטים מיוחדים סביב צווארם. תוך זמן קצר, הפכו כחולי העיניים להיות שחצנים, שתלטנים ואכזריים כלפי חומי העיניים. למחרת הפכה אליוט את היוצרות – חומי העיניים הפכו להיות העליונים ואילו כחולי העיניים הפכו למיעוט מוקצה.

הסרט "The Eye of the Storm" תיעד את הפעם השלישית שבה ערכה אליוט את התרגיל, בשנת 1970. כעבור 15 שנים, בשנת 1985, יצא הסרט התיעודי "A Class Divided", אשר שילב קטעים מהסרט המקורי יחד עם שיחות עם התלמידים כבוגרים על האופן שבו הניסוי השפיע על חייהם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
15 תגובות מפתיעות לשנאה
אופטימיות להמונים
נמצאה תרופה נגד רוע
פיליפ זימברדו
על תופעת העדר
קנדיד קאמרה
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
להיות שונה – כמו כולם
ממים אנרכיסטים
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew