קרן המטבע הבינ"ל: שינויים אקלימיים יצילו את הכלכלה

האם קרן המטבע הבינלאומית, הארגון שמפקח על המערכת הפיננסית העולמית ונחשב לאחד מאדריכלי הגלובליזציה הכלכלה, תומכת בשינויים אקלימיים כאמצעי לעידוד צמיחה כלכלית? כך לפחות מתעורר הרשום מדברים שאמרה כריסטין לגארד, העומדת בראש קרן המטבע.

"שינויים אקלימיים יסייעו ליצור מקומות עבודה. הם יגרמו לאסונות לפני שהם יביאו לייצור מקומות עבודה, אבל הם יסייע ליצור מקומות עבודה", אמרה לגארד בראיון לערוץ הטלוויזיה האמריקאי NBC.

זה שנים שכלכלנים מגדירים את חוסנה הכלכלי של מדינה על פי התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג). אולם התמ"ג, המדד הרשמי לחישוב צמיחה כלכלית בארץ ובעולם, מטשטש את ההבדל בין ייצור להרס. בין דברים מועילים למזיקים. בין "טובין" ל"רעין".

ניתן להמשיל זאת לאדם שמביט בדף החשבון שלו בבנק, מבלי להבחין בין שורת הזכות לשורת החובה, או בין מינוס ליתרה. כל עניינו הוא בגודל המספרים, בכמות ההפקדות והמשיכות, אך לא במצבו הכספי האמיתי.

אותו הדבר נכון גם בחישוב צמיחה כלכלית. בכל פעם שכורתים יער, התמ"ג גדל. בעקבות כל דליפת נפט, התמ"ג גדל. בכל פעם שמאבחנים מישהו כחולה סרטן, התמ"ג גדל. האם כך אנחנו מודדים התקדמות כלכלית? כלכלנים חייבים ללמוד להחסיר.

עוד באותו עניין:
להרוג את הכלכלנים
וידוי של כלכלן
מניפסט Kick It Over
חיים ללא צמיחה כלכלית

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew