"משנים את המציאות, בוחרים בטבעונות"

למעלה מ-100 פעילי זכויות בעלי חיים מרחבי הארץ השתתפו ביום שישי ה-1.10.10, בתהלוכה לציון יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים המתועשים. ההפגנה נערכה בתל אביב ואורגנה ע"י עמותת שב"י (שחרור בעלי חיים ישראל), תחת הכותרת "משנים את המציאות, בוחרים בטבעונות".

צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס

יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים מצוין בכל שנה ב-2 באוקטובר (יום הולדתו של מהאטמה גנדי, לוחם חופש וסמל לחמלה אשר בחר שלא לאכול בעלי-חיים), ובמהלכו מתקיימים אירועי מחאה מגוונים בעשרות מדינות- החל מתיאטרוני רחוב, כנסים, הקרנות סרטים, צעדות והפגנות ועד לפסטיבלים טבעונים.

ובישראל, למרות החום הכבד, מילאו המפגינים את שדרות רוטשילד בתל אביב, וצעדו ברחובותיה הראשיים של העיר כשהם מלווים בקבוצת מתופפי ה"קסמבה – מקצבים של התנגדות", קוראים סיסמאות ומחלקים עלוני הסברה לעוברים ושבים. בראש התהלוכה צעדו מפגינות בתחפושות של בעלי-חיים, לצד מיצג שקרא לציבור לבחון מחדש ערכים כגון חופש וחמלה, הנתפסים כמובנים מאליהם, אל מול ביטויים במציאות היומיומית הברוטאלית אותה חווים מעל ל-300 מיליון בעלי חיים מדי שנה במשקי הבשר, הביצים והחלב בישראל.

בין המפגינים היו גם פעילים סביבתיים רבים, אשר ביקשו להדגיש את ההשלכות האקולוגיות החמורות של תעשיות המזון מהחי, אשר ע"פ דו"ח האום ("צילו הארוך של משק החי", 2006), ופאנל בחינת שינויי האקלים בעולם מטעמו (זוכה פרס נובל לשלום לשנת 2007) –  מהוות גורם עיקרי להתחממות כדור הארץ ופולטות יותר גזי חממה מאשר כל ענפי התחבורה העולמית גם יחד.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew