פלאי ההפרטה בארה"ב: כבאים סירבו לכבות שריפה כי בעל הבית לא שילם

תארו לעצמכם שפרצה שריפה בביתכם, אבל הכבאים שהוזעקו למקום מסרבים לכבות את השריפה, ורק עומדים ומתבוננים בביתכם בעודו נשרף עד היסוד. זה בדיוק מה שקרה לבני משפחת קרניק בארה"ב.

לאחר ששריפה פרצה בבית משפחתו של ג'ין קרניק במחוז אוביון שבמדינת טנסי בארה"ב, נמלטו בני המשפחה מהבית, והשכנים התקשרו למכבי אש שהגיעו במהירות למקום. עם זאת, לאחר שהכבאים הגיעו, הם סירבו לכבות את השריפה, בטענה כי משפחת קרניק לא שילמה את דמי המנוי השנתיים למכבי אש.

בניגוד למרבית העולם, שירותי הכבאות לבתים באזורים כפריים במחוז אוביון אינם מכוסים על ידי תשלום מיסים או ארנונה, אלא מבוססים על תשלום דמי מנוי של כל משק בית. לכן לאחר שהכבאים שהגיעו לבית משפחת קרניק העולה בלהבות, מצוידים בכל הכלים הנדרשים כדי לכבות את השריפה, הם סרבו לכבות את השריפה מכיוון שמשפחת קרניק לא שילמה את דמי המנוי.

ג'ין קרניק סיפר כי הציע לכבאים לשלם כל סכום שיידרש כדי שיפעלו לכיבוי השריפה, אולם הללו אמרו לו כי מאוחר מדי לשם כך. תושבי מחוז אוביון בטנסי נדרשים לשלם 75 דולרים מדי שנה אם הם מעוניינים בשירותי כבאות של העיר סאות פלטון הסמוכה. משפחת קרניק לא שילמה את דמי המנוי, וכדברי ראש העיר סאות פלטון – "עבור כל מי שמתגורר מחוץ לעיר סאות פלטון, מדובר בשירות שאנחנו מציעים, ואו שהם מסכימים לתנאים או שלא… זה כמו ביטוח רכב. אם בעל רכב מאפשר לביטוח לפוג, הוא לא מצפה שחברת הביטוח תשלם לו על מכונית הלא-מבוטחת שנהרסה".

חלפו שעות עד השריפה כילתה את הבית כולו לאחר שניסיונות המשפחה להיאבק בלהבות באמצעות צינורות המים בגינה שלהם כשלו. בסופו של דבר, התפשטה השריפה לבית השכנים (שכן שילמו את דמי המנוי למכבי האש), ורק אז הסכימו הכבאים להתחיל בכיבוי השריפה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew