למה צה"ל רודף אמנים פלסטינים?

כוחות צה"ל ממשיכים לרדוף אמנים פלסטינים שעלולים לחשוף ביצירתם את עוולות השלטון הישראלי. בשבוע שבו שוחרר מהכלא לאחר חמישה חודשי מאסר הקריקטוריסט מוחמד סבאענה, נעצר במאי הקולנוע וצלם העיתונות מוחמד אל עזה.

הסתבכותו של אל עזה החלה בחודש אפריל 2013 כאשר נורה בפניו על ידי חייל ישראלי, בזמן שצילם חיילים נכנסים למחנה הפליטים עאידה שליד בית לחם, בו הוא מתגורר. כדור מתכת מצופה גומי חדר ללחיו מתחת לעין ימין וגרם לו לשבר בגולגולת.

אך בכך רק החלו בעיותיו של אל עזה, בן 23, המשמש כראש מחלקת קולנוע במרכז לאג'יא במחנה הפליטים עאידה. בליל ה-30 ביוני 2013 הוא נעצר במהלך פשיטה של עשרות חיילים על ביתו, בטענה כי הוא מצלם ללא אישור את חיילי צה"ל. במהלך מעצרו, החיילים הכו אותו שוב ושוב בעינו הפגועה.

הנה שניים מהסרטיו של אל עזה.

"נכבה יומיומית". במחנה הפליטים עאידה שליד בית לחם, זוכים למים זורמים רק מדי כמה שבועות. סרט קצר על חיים ללא מים.

"עלי גדר". עלי גדל במחנה הפליטים עאידה שליד בית לחם, בעוד שגדר ההפרדה סגרה על עולמו מבלי להותיר ולו פיסת שטח פתוח בקרבת המחנה. כנער, פעולות ההתנגדות שלו נגד בניית הגדר זיכו אותו בכינוי "עלי גדר", אך גם הביאו להיעלמותו מרחובות עאידה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.