האיש שהצליח להתל בממסד הישראלי שוחרר מהכלא

אורן אברהם, מי שהוכתר על ידי התקשורת בתור הנוכל מספר 1 בארץ ואשר הצליח להתל שוב ושוב בגורמי הממסד של ישראל, שוחרר מהכלא לאחר יותר מעשור במאסר.

בין התעלולים שביצע אברהם במהלך השנים, ואשר בעקבותיהם נידון ל-16 שנות מאסר, זכור במיוחד מעשה קונדס שביצע בזמן אחת מישיבות ממשלת נתניהו הראשונה, כאשר הזמין משלוח של 40 מגשי פיצה לישיבת הממשלה, תוך שימוש בכרטיס האשראי של מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

ככלל, הכלי המועדף לתעלולים של אברהם היה הטלפון, והיעד המועדף – אנשי ממסד. פעם התקשר לפואד בן אליעזר ואמר לו להתקשר למפכ"ל המשטרה, ובמקרה אחר ביקש מדליה איציק לצלצל לשר שלמה בניזרי. במקרים אחרים, חדר לחשבונות בנק של שופטים ושוטרים שטיפלו בתיקים הפליליים שלו, והוציא סכומי כסף מהחשבונות באמצעות התחזות בטלפון.

גם במהלך תקופת מאסרו הממושכת המשיך אברהם להונות ולהביך גורמי ממסד באמצעות טלפון ציבורי באגף בית הסוהר בו נכלא. באחד המקרים דרשה שופטת משירות בתי הסוהר למנוע מאברהם גישה לטלפון, אבל כשחזרה הביתה מצאה עשרות משלוחי זרי פרחים ששלח אליה – כמובן על חשבון כרטיס אשראי שלה.

אברהם נשלח במצטבר ל-16 שנות מאסר, לאחר שהורשע בעשרות מעשי הונאה – רובם באמצעות הטלפון. עם זאת, ועדת השחרורים קבעה כי ניתן לקצר כשלוש שנים מתקופת המאסר שלו, לאחר שאברהם הבטיח כי לא ישוב לסורו. אנחנו דווקא מקווים שכן.

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew