ממציא המשחק "Twister" הלך לעולמו

ממציא המשחק "Twister" ("פלונטר" בגירסתו העברית), משחק הלוח הפופולרי הראשון בארה"ב שבו גופם של השחקנים שימש ככלי המשחק, הלך לעולמו. צ'רלס פולי, אשר המציא את המשחק בשנת 1966, מת ב-1 ביולי 2013, בגיל 82.

המשחק, אשר בדומה להוּלָה הוּפ, סימל את עליית תופעת קדחת הצרכנות של משחקים במחצית השנייה של המאה ה-20, כולל שני אביזרים בלבד. סדין שעליו מצוירים מספר עיגולים בארבעה צבעים שונים, ולוח עם מחוג שעליו מצוירות ארבע הגפיים ותחת כל אחת מהן ארבעת הצבעים.

משתתף שאינו נמצא על הסדין מסובב את המחוג, וכך נבחר אחד מן הצבעים ואחת מן הגפיים, שאותה צריך המשתתף שתורו להניח על עיגול בצבע הנבחר. כאשר משתתף שעל הסדין מאבד שיווי משקל ונופל, הוא יוצא מן המשחק, והמנצח הוא המשתתף האחרון שנשאר. המשחק קרוי על שם הפלונטר שנוצר במהלכו כתוצאה מהסתבכות ידיהם ורגליהם של המשתתפים זו בזו.

במהלך השנים הפך טוויסטר גם למקור השראה בתחומים מפתיעים כמו אופנה…

ובמהומות לונדון בשנת 2011…

טוב נו, לא באמת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew