ביקורת על כוונת עיריית בני ברק להחליף שמות של רחובות ציוניים

עיריית בני ברק החליטה להחליף שמות ציוניים של רחובות בשמות רבנים לא ציוניים. כך למשל, רחוב העלייה השנייה יהפוך לרחוב האדמו"ר מלובלין, ורחוב קיבוץ גלויות יוחלף לרחוב הרב שלמה ברמן מראשי ישיבת פוניבז'.

בהודעה שנשלחה לתושבי העיר החרדית נכתב כי ועדת השמות של העירייה תעסוק בישיבתה הקרובה בהצעות לשינוי השמות של רחובות בעיר משמות של סמלי ציונות לשמות של גדולי תורה וחסידות ואישי ציבור ומעש דגולים.

לפי הצעת העירייה גם יוחלף שמו של רחוב אם המושבות וייקרא על שמו של הרב אברהם יוסף שפירא, הזכור לטובה מהתקופה בה שימש כיו"ר ועדת הכספים של הכנסת.

זאת לא הפעם הראשונה שבה עיריית בני ברק מחליפה שמות ציוניים בשמותיהם של רבנים. בעבר כבר הוחלף שמו של רחוב הרצל ברחוב הרב ש"ך, ושמו של ראש הממשלה לשעבר משה שרת הוחלף ברב פוברסקי.

כוונת העירייה עוררה זעם רב במיוחד של ציונים דתיים תושבי העיר. "להחליף שמות של מנהיגים מהציונות הדתית, שבנו את הארץ והיו שותפים להקמתה, ברחובות של רבנים זה כבר ממש גירוש כל התושבים הדתיים שנותרו כאן", אמר אחד התושבים הדתיים שעובד בעירייה. "הם מעיפים כל סממן ציוני מהעיר", הוסיף.

מהעירייה מסרו בתגובה כי אינם מבינים על מה מתרעמים התושבים הציונים דתיים בעיר. "לא אנחנו המצאנו את העניין הזה של למחוק שמות רחובות. מאז קום המדינה עושים את זה בערים כמו ירושלים, יפו וחיפה. דווקא בתור ציונים הם צריכים לזכור את זה. הרי הציונות רודפת עד ימינו כל ערבי שמנסה לתת שם ערבי אפילו לרחוב אחד".

עיריית עכו איימה לפני שנתיים להגיש תלונה במשטרה נגד אמן ערבי תושב העיר שתלה שלטים עם שמות הרחובות מתקופת הטורקים לצד השמות הציונים שניתנו לרחובות לאחר קום המדינה. ברמלה, עצרה המשטרה בכוח אנשים שתלו שלטי רחובות עם שמות ערביים במחאה על סירוב העירייה להעניק שמות ערביים לקומץ רחובות בשכונות הערביות בעיר.

בירושלים, עקב סירוב העירייה, נאלץ ועד שכונת מוסררה לתלות שלטי שמות רחובות באופן פיראטי בשתי סמטאות – "סמטת הם לא נחמדים" ו"סמטת הפנתרים השחורים". ובתל אביב, פמיניסטיות נדרשו להחליף שמות של רחובות שנקראו על שם גברים, בשמות של נשים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew