רב חרדי בכיר: "עברו לשטריימל סינתטי, מנעו צער בעלי חיים"

הרב שלמה פפנהיים, מחשובי הרבנים בעדה החרדית, קרא לחסידים לעבור לשטריימל מפרווה סינטטית, במסגרת מפגש בירושלים בין פעילי זכויות בעלי חיים חילונים דתיים וחרדים.

"יש כאן חילול השם. היום אנו חיים בתקופה בה מחמירים ועושים רעש בכל העולם על צער בעלי חיים. צריכים להפסיק עם המנהג הזה של פגיעה בחיות", אמר הרב פפנהיים בהתייחסו למנהג חבישת השטריימל, כובע הפרווה בחסידות. "הפתרון הוא פשוט מאוד – שטריימל סינטטי, שגם עולה שליש מהמחיר. כשהילדים רצו לקנות לי שטריימל חדש אמרתי להם לא! רק סינטטי!".

המפגש, תחת הכותרת "זכויות בעלי החיים ביהדות", הצליח לקבץ סביבו בנוסף לרב פפנהיים, אנשים ממגזרים שונים, בהם יהודה שיין, מייסד ארגון בחמל"ה – חרדים מתנדבים למען החיות, עו"ד יוסי וולפסון ממייסדי ארגון אנונימוס לזכויות בעלי חיים וד"ר יעל שמש מאוניברסיטת בר אילן. המשתתפים דנו בנושאים שונים הקשורים לצער בעלי חיים ביהדות, ובכלל זה גם מנהג הכפרות, הנחשב לבוער במיוחד לקראת החגים.

לקריאה נוספת על המפגש באתר אנונימוס

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew