בעל עסק שמחק גרפיטי הפך בעצמו לאמנות רחוב

אמן הגרפיטי הבריטי DS יצר ציור סטנסיל על קיר בניין בלונדון, שבו נראו דמויות "הלו קיטי" עושות סקס סאדו מזוכיסטי. אולם לא חלפו שמונה שעות, ובעל העסק שעל הקיר שלו צייר DS, מחק את הגרפיטי.

DS לא התייאש וצילם את בעל העסק בעודו מוחק את הציור, ועוד באותו לילה, באותו מקום ממש, יצר ציור סטנסיל חדש של דמות בעל העסק עצמו. לדברי האמן, בעל העסק גילה למחרת את פורטרט הקיר, מיהר להצטלם על רקע הציור, והותיר את הגרפיטי במקומו. מאז, נותר הציור ולא נמחק.

DS יצר את ציור הסטנסיל המקורי של סצנת הסאדו של קיטי ומיפי במסגרת סדרת אמנות רחוב בשם "קיטי רעה" כביקורת על דמותה הנקייה מכל חטא של הדמות המסחרית "הלו קיטי". "התגובה שלי למחיקת הגרפיטי היתה קצת שונה מכפי שהיא בדרך כלל", אמר DS לעיתון הבריטי "דיילי מייל". "הידיעה כי ציור נמחק או שכיסו אותו בצבע לא מטרידה אותי, זה שם המשחק בגרפיטי, אבל ציור הקיר הזה היה מעט שונה מכיוון שהוא החזיק מעמד רק שמונה שעות. אז אפשר להבין את התסכול שלי כאשר חזרתי בבוקר וראיתי את בעל העסק מתחיל למחוק אותו מהקיר. אז צילמתי אותו. כשהסתכלתי אחר כך על הצילומים שלו, מצאתי אחד ממש טוב, והחלטתי להעמיד אותו במקומו".

"אנחנו חיים בתקופה מוזרה מבחינת המצב של אמנות רחוב", המשיך DS. "אם בנקסי מצייר גרפיטי, העירייה מיד מכסה אותו בלוח פרספקס שקוף כדי להגן עליו, ואילו גרפיטי של אמן אחר, פורץ דרך ומוכשר לא פחות מבנקסי, נמחק. אני לא חושב שהעירייה צריכה להיות זו שתחליט האם גרפיטי הוא בעל ערך או לגיטימי. במקום זאת, פשוט צריך לאפשר לגרפיטי להתנהל באופן טבעי גם אם משמעות הדבר היא שגרפיטי חדש יכסה אמנות רחוב משובחת".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew