זמן קצר לפני שהיה אמור להישחט: פעילי זכויות בעלי חיים שחררו את עגל 269

פעילי תנועת זכויות בעלי החיים Free 269 שחררו לחופשי את עגל מספר 269, זמן קצר בטרם היה אמור להישלח לשחיטה. העגל, שנולד במאי 2012 ואשר ממספרו שואבת התנועה את שמה, חולץ מרפת ביישוב אזור בה הוחזק.

מבצע החילוץ יצא לדרך אחרי שבועות ארוכים של איסוף של מידע מודיעיני ומעקב על המקום, הנתון תחת אבטחה, לפי הודעה אנונימית שפירסמה התנועה. הפעילים חתכו שתי שורות מגודרות של כלובים, עד שהגיעו לעגל מספר 269, ולאחר מאבק ממושך עמו הצליחו לבסוף להעמיס אותו בעזרת חבל לקרון נגרר של רכב, שחילץ אותו מהמקום. עוד נמסר בהודעה כי העגל הועבר למקום בטוח וכי הוא מתאושש מהטראומות שעבר בחייו בשבי.

תנועת Free 269 הוקמה בישראל באוקטובר 2012, אבל הרעיון שהוביל להקמתה נולד חמישה חודשים קודם לכן, עם הולדתו של עגל 269. "מאז לידתו במאי 2012 אנחנו עוקבים אחריו", סיפר סשה בוז'ור, מייסד התנועה. "באחד הביקורים שלנו הוא נעלם. חיפשנו אותו הרבה זמן וחששנו שקרה לו משהו. אבל אז פנתה טל גלבוע, אחת מפעילות הארגון, לרפת עצמה וכך גילינו שהוא הועבר לרפת פיטום. משם המשכנו לעקוב אחריו. הוא היה אמור לצאת לשחיטה ביולי, כך שהוא שוחרר ממש ברגע האחרון".

"269 הוא רק סמל לעגל אינדבידואל שדרכו אנחנו מעבירים את סיפורם המזעזע והטרגי של כל חיות המשק בעולם", הסביר בוז'ור. "אז עגל 269 כבר שוחרר, אבל מטרת התנועה היא לשחרר את כל בעלי החיים באשר הם מהסבל שגורם להם המין האנושי".

תנועת Free 269 ביצעה בחודשים שחלפו מאז הקמתה מספר פעולות בהן צריבה מרצון של בשר פעילים בברזל מלובן עם המספר 269, פריצה אל לול במרכז הארץ במהלכה שוחררו למעלה ממאה תרנגולות,  והנחת ראשים כרותים של פרות, כבשים ועזים שחוטות במזרקות ברחבי תל אביב, תוך צביעת מי המזרקות באדום. על המזרקות רוססה הכתובת "קירות בתי המטבחיים הפכו שקופים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew