ציור של פוטין בתחתוני נשים הוחרם מגלריה

משטרת רוסיה החרימה ציור סאטירי של הנשיא ולדימיר פוטין וראש הממשלה דמיטרי מדבדב בתחתוני נשים, בטענה כי היצירה מפרה את החוק – אך מבלי לציין באיזה חוק מדובר. בציור נראה פוטין לובש קומבינזון צמוד ומבריש את שערו של מדבדב, הלובש תחתונים וחזייה.

המשטרה פשטה על גלריה בעיר סנט פטרסבורג שבה הוצגה עבודת האמנות, והסירה אותה וציור נוסף שבו נראה ראש הכנסייה הרוסית האורתודוכסית כשגופו מכוסה קעקועים, ושני ציורים אחרים שלועגים למחוקקים שתמכו בחקיקה שעברה לאחרונה, האוסרת על "תעמולה הומוסקסואלית". כל היצירות הן פרי מכחולו של הצייר קונסטנטין אלטונין, אשר נמלט מרוסיה לצרפת ומתכוון לבקש בה מקלט מדיני.

המשטרה לא מסרה פרטים נוספים על סיבת החרמת הציורים מהגלריה – הממוקמת בשני חדרים בדירה פרטית – אולם החוק ברוסיה אוסר על העלבת רשויות הממשלה, עבירה הנושאת עונש של עד שנת מאסר.

בעל הגלריה, אלכסנדר דונסקוי, אמר כי השוטרים גם הוציאו צו סגירה לגלריה, ולא מסרו לו כל הסבר על הסרת הציורים מהתערוכה, ששמה "מנהיגים".

בחודש יוני נחקק ברוסיה חוק החדש האוסר על "תעמולה הומוסקסואלית" בקרב קטינים. החוק יוצר למעשה אפליה בין מערכות יחסים הטרוסקסואליות למערכות יחסים חד מיניות, ואוסר על הפצת עלונים ופרסומים העוסקים בזכויות הומואים ולסביות.

עוד באותו עניין:
מעבר חצייה מול שגרירות רוסיה נצבע בגווני ריינבו
מציאות או דמיון: פוטין נעצר והועמד לדין
רוסיה: אמן עירום עטף עצמו בגדר תיל
אמא! רוסיה! מבחר תעלולים, מחאה ויצירתיות
איך להפסיק להיות סטרייט/ית בשבעה צעדים קלים
גינון גרילה נגד הומופוביה

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew