אחרית הימים: חיילים קטעו סיור בחברון כדי להצטרף לחוגגים בחתונה פלסטינית

חיילים מגדוד "רותם" של חטיבת גבעתי המשרתים בחברון החליטו במהלך סיור בשכונת ג'עברי בעיר ב-26 באוגוסט 2013, להצטרף לרוקדים בחתונה פלסטינית שנערכה באותה עת – בניגוד לפקודות צה"ל ולמשימה שהוגדרה להם.

בסרטון שהועלה לאינטרנט נראים החיילים, המצוידים באפוד ובנשק, כשהם חוגגים עם צעירים פלסטינים מחמולת ג'עברי – שרובם ידועים כתומכי חמאס – ורוקדים יחד לצלילי השיר "גנגנם סטייל" של הזמר הדרום-קוריאני PSY.

אחד החיילים, עם מצנפת על קסדתו, אפוד ונשק בידיו, הונף על כתפיו של אחד החוגגים הפלסטינים ובלט מעל שאר החוגגים. חייל אחר נראה בסרטון מקפץ עם ידיו מונפות במעגל רוקדים, ושניות לאחר מכן מועלה על כתפיו של חוגג נוסף. הדי־ג'יי במסיבה נראה אף הוא מרוצה, ומוחא כפיים למתרחש.

בצה"ל לא ראו בעין יפה את החיבור הספונטני בין החיילים לפלסטינים, וגורם צבאי שהתייחס לאירוע אמר כי החיילים השתתפו במסיבה הושעו עד לסיום התחקיר. לדעתנו דווקא מגיע להם עיטור העוז.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew