בעקבות טבח הדולפינים: מתקפת סייבר נגד יפן

כמדי שנה, מבצעים בימים אלה תושבי העיירה היפנית טאיג'י מרחץ דמים של דולפינים, שמרביתם נשחטים לצורכי מאכל ומיעוטם נמכרים לגני חיות של יונקים ימיים. אולם השנה, בין השאר הודות לחשיפת טבח הדולפינים האכזרי בסרט התיעודי "הלגונה הסודית" (The Cove), המאבק נגד מרחץ הדמים עולה מדרגה. קולקטיב ההאקרים האנרכיסטי אנונימוס פתח במתקפת סייבר על אתרי אינטרנט של ממשלת יפן ששיאה צפוי בראשון בדצמבר.

בטוקיו, כנופיית בָּזָק (פלאש מוב) פשטה על אזור הקניות המפורסם שיבויה, ובעיירה טאיג'י עצמה הצטרף למפגינים המתופף לשעבר של להקת גאנז אנד רוזס, מאט סורום. במקביל, נשטף אתר טוויטר בסערות ציוצים מתוזמנות היטב.

"הדבר היחיד שיעצור את טבח הדולפינים יהיה מעורבות של אנשים. כלומר, אנחנו לא יכולים לעשות את זה בכוחות עצמנו, ואף ממשלה לא תעשה דבר בעניין. ממשלות מגנות על תאגידים, לא על אנשים ובעלי חיים אחרים", אמר פעיל זכויות הדולפינים, ריק אוברי, בראיון בשנת 2010, לאחר עלייתו לאקרנים של הסרט "הלגונה הסודית".

אוברי, אשר שימש במשך שנים כמאמן דולפינים, והתפרסם בתור מי שלכד ואימן חמש דולפינות שונות שגילמו את פליפר בסדרת הטלוויזיה המפורסמת בשנות ה-60, התראיין במשותף עם במאי הסרט "הלגונה הסודית", לואי סיחויוס, לתוכנית Democracy Now. "פליפר היה חיית בר שחיה מול חופי פלורידה לפני שלכדנו אותה, וגררנו אותה בניגוד לרצונה למכל מים בפארק ימי במיאמי, ונתנו לה את שם הבמה שלה, פליפר. השם המקורי שלה היה קתי. טוב, לא המקורי. השם האמיתי שלה היה (אוברי משמיע שריקה). לכל דולפין יש שריקה ייחודית שאמו נותנת לו. אנחנו החלפנו את השם שלה והפכנו אותה לכוכבת טלוויזיה", סיפר אוברי בראיון.

"קתי התאבדה ימים ספורים לפני יום כדור הארץ הראשון, שצוין ב-22 באפריל 1970. אני יודע שהביטוי להתאבד הוא קשה, אבל הוא מדויק. דולפינים אינו נושמים אוויר באופן אוטומטי כמו בני אדם. אם חושבים על זה לרגע, הם יכולים לשים קץ לחייהם בכל רגע, פשוט על ידי כך שהם לא לוקחים את הנשימה הבאה. ראיתי את זה קורה מאז הרבה פעמים, במיוחד בלגונה של טאיג'י ביפן. בזמן שלוכדים ושוחטים את הדולפינים, חלקם פשוט מפסיקים לנשום. הם פשוט מוותרים, לוקחים נשימה, ושוקעים לקרקעית, וזהו זה. אז כן, דולפינים כן מתאבדים… קתי התאבדה בזרועותיי בפארק הימי של מיאמי, וזה מה שגרם אצלי לשינוי".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew