"יאיר לפיד משקר – עישנתי איתו ג'וינט"

כיממה לאחר פרסום ראיון עם יאיר לפיד במוסף "7 ימים" של העיתון ידיעות אחרונות, בו טען שר האוצר כי מעולם לא עישן גראס, נחשף השקר שלו. שני עדים מכתבתו של אורי משגב, בה הפריכו את טענתו של לפיד כי מעולם לא עישן מריחואנה, נחשפו בשמם וסיפרו כי לפיד עישן ג'וינט בנוכחותם.

הראשונה שבחרה להיחשף היתה סופיה טרוטוש ארגמן שסיפרה כיצד עישנה ג'וינט עם יאיר לפיד בדירתו ברחוב הירקון בתל אביב וכי אף נתן לה פרח קנביס. "עישנתי איתך ג'וינט! אצלך בבית! יחד עם חבר שלך! בדירתך ברחוב הירקון, כנראה זו לא הייתה הפעם הראשונה שלך, כי ידעת להגיד ש'החומר' מעולה, ונתת לנו פרח", כתבה טרוטוש ארגמן. "אולי לא הייתי זוכרת את הג׳וינט הספציפי הזה, אבל כבר אז היית במעמד מיני-ידוען. ההכחשה שלך גורמת לי להעמיק עוד יותר את הפעילות שלי לטובת הלגליזציה, כי במצב שאדם בגילך ובתפקידך, מתבייש בסוד הגלוי ביותר שכולנו עישנו בעבר, רק ממחישה לי את הצורך לשחרר את הצמח עתיר התומכים הזה ולדרוש שהחוק יוציא אותו מפקודת הסמים".

שעה קלה לאחר מכן חשף גם השחקן תומר שרון (תומש) כי נהג לעשן מריחואנה עם יאיר לפיד במהלך שיעורי המשחק בלהקת הנח"ל. "היינו בצבא, ויאיר היה הכותב של התכנית שלנו בלהקת הנח"ל", סיפר שרון. "הוא והבמאי הכריזו על שיטת עבודה יצירתית: כיוון שהלהקה היתה משופעת בליצנים כותבים, אנחנו נשתתף בכתיבת הקטעים ויאיר ינחה אותנו. ההבדל בין יאיר לפני השאכטה לזה שאחריה היה קיצוני. לפני, זה היה מישהו חריף ואינטליגנטי אבל מבוצר ויהיר, שהתנהג כדמות אב דמיונית למרות שהיה מבוגר מאיתנו בשבע-שמונה שנים. ההומור הפרוע שלנו איים עליו והוא כל הזמן דרש לדעת למה זה מצחיק והאם זה יעבוד. אחרי? איש מקסים ורך שהתפוצץ מצחוק מהשטויות שלנו ועודד אותנו לכתוב עוד מהן".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew