מחאת המדרגות הצבעוניות

ב-26 באוגוסט 2013, לאחר ארבעה ימי עבודה וכמעט 40 קילוגרם של צבע, סיים חוסיין צ'טינל – גימלאי בן 64 מאיסטנבול בטורקיה – לצבוע בצבעי הקשת גרם מדרגות בטון אפורות שחוצה את רובע ביוגלו בו הוא מתגורר.

התושבים התאהבו מיד בגוונים העזים, והמדרגות הצבעוניות הפכו לשיחת היום בשכונה. "רציתי לגרום לאנשים לחייך", סיפר צ'טינל, אשר הוציא קרוב ל-800 דולרים מכיסו למימון הצבעים.

אלא שבעיריית איסטנבול לא אהבו את היוזמה הפיראטית של צ'טינל, ועובדי ניקיון מיהרו לשוב ולצבוע את המדרגות בצבע האפור המקורי. צ'טינל ההמום הביע תמיהה על החלטת העירייה. "הרי כל הטבע צבעוני – חתולים, ציפורים, פרחים, הרים. מאיפה בא האפור הזה? האם אנחנו כמו העיר פומפיי שהתפרצות הר געש גרמה לה להתכסות באפר געשי אפור?"

תושבי רובע ביוגלו החליטו להתגייס לעזרת צ'טינל, וכבר למחרת צבעו מחדש את המדרגות בצבעים עזים. התקשורת אף היא החלה לגלות עניין ודיווחה על הפרשה שעוררה זעם ציבורי רב.

תגובה המונית הולמת לא איחרה לבוא: בכל רחבי טורקיה החלו תושבים על דעת עצמם לצבוע מדרגות שכונתיות בצבעי הקשת. "קחו מברשת ובואו", הפכה לקריאה ששטפה את אתרי המדיה החברתית במדינה, וכותרת של עיתון מקומי הכתירה את ההתעוררות הססגונית בתור "המחאה הכי צבעונית".

הנה אוסף צילומים ממחאת המדרגות הצבעוניות שסחפה את טורקיה בקיץ 2013.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew