קו בר-לב

"על שפת הסואץ שורר שקט. גם במדבר סיני, ברצועת עזה, בגדה המערבית, ביהודה ובשומרון ובגולן. הקווים בטוחים, הגשרים פתוחים, ירושלים מאוחדת, קמות התנחלויות ומעמדנו המדיני איתן. זו תוצאה של מדיניות שקולה, נועזת, ומרחיקת-ראות. זו הוכחה לקוצר הראות של מנהיגי גח"ל. הגענו לכך בעזרתך. ואיתך – נמשיך".

מודעת בחירות של המערך שפורסמה בעיתון "הארץ" ב-19 בספטמבר 1973 – שבועיים וחצי לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים. כותרת המודעה, "קר בר לב", מתייחסת קו ביצורים שבנתה ישראל לאורך תעלת סואץ החל משנת 1968 כדי למנוע מצבא מצרים לחצות את הגבול לאורך התעלה. הקו נקרא בפי התקשורת על שמו של הרמטכ"ל באותה עת, חיים בר-לב, ומאז שמו התקבע בעיני הציבור. במלחמת יום הכיפורים התמוטט הקו הראשון של הביצורים, וכל המוצבים הסמוכים לתעלה, למעט אחד, נכבשו על ידי הצבאי המצרי.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew