טייפון בדרך לפוקושימה; מומחים: "זה הזמן לברוח לחצי הדרומי של כדור הארץ"

סופת טייפון "העזה ביותר זה עשור" נמצאת בדרכה ליפן, בנתיב שמוביל לכיוון תחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה, בה נמצא הכור הגרעיני שניזוק מרעש האדמה העז וגלי הצונאמי שהכו ביפן במארס 2011, ובמקרה שהסופה תגרום להתמוטטות בריכת מוטות הדלק המשומשים בכור מספר ארבע בפוקושימה, אשר נמצאת כבר עכשיו בסכנת קריסה, יתכן שיהיה צורך לפנות את כל אוכלוסיית חצי כדור הארץ הצפוני, מזהירים מומחים.

"במקרה שבריכות מוטות הדלק ייסדקו והמים שבתוכן יתנקזו החוצה, נעמוד בפני אסון צ'רנוביל על סטרואידים", אמר מומחה הגרעין הוותיק ארני גנדרסון. "הבעיה הגדולה היא בריכת מוטות הדלק בכור מספר ארבע שנפגעה קשה במיוחד וכעת חסרת מיגון. אם הבכירה תינזק, והמים יתנקזו החוצה תוך חשיפת מוטות הדלק המשומשים, המוטות עלולים להידלק ולפלוט קרינה רדיואקטיבית בכמות עצומה", המשיך גנרדסון. "אם זה יתרחש, יש לעבור אל דרום מקו המשווה, אני חושב שזאת המסקנה המבקשת".

"אם יתמוטט המבנה של כור מספר ארבע שבו נמצאת בריכת מוטות הדלק המשומשים, אני מתכוונת לפנות את המשפחה שלי מבוסטון, ולהגר לאוסטרליה, מכיוון שחצי הכדור הדרומי ייחשף להרבה פחות זיהום", אמרה הרופאה האוסטרלית ד"ר הלן קלדיקוט, אחת הפעילות הבולטות בעולם נגד אנרגיה גרעינית.

עוד באותו עניין:
מוטציה ראשונה עקב האסון ביפן
מהנדסים מנסים לספוג מים רדיואקטיביים שדולפים מהכור ביפן עם חיתולים
בדרך לפינוי צפון מערב יפן עקב אסון פוקושימה?
פתרון הממשלה לאסון הגרעיני ביפן: להרוג את תושבי פוקושימה
הסיוט של אקירה קורוסאווה מתגשם
תנו לאטום לנצח
7 סיבות להקים כורים גרעיניים

עוד באותו עניין...
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
חיות פלסטיק
רות פצ'ה
מחשבים יותר אנושיים מבני אדם
נמרוד הלפרן | על פי ויליאם מקפי
דגלים לבנים
ICY ו-SOT | Know Hope

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew