"אינספייר": מגזין הגברים של אל-קאעידה

בתחילת שנת 2010 ראה אור הגיליון הראשון של מגזין אינטרנטי בשפה האנגלית הנושא את השם מעורר ההשראה "אינספייר" (Inspire). המו"ל של המגזין היה לא אחר מאשר ארגון אל-קאעידה.

כבר בגיליון הראשון התברר כי המגזין לא רק מעוצב לעילא, אך גם מכיל חומר נפץ של ממש, פשוטו כמשמעו. אחת הכתבות בגיליון נשאה את הכותרת "איך להכין פצצה במטבח של אמא שלך", ותיארה בפירוט, שלב אחר שלב ובליווי איורים, כיצד להרכיב פצצה מחומרים ביתיים. "השימוש בסיר לחץ הוא השיטה היעילה ביותר", נאמר בכתבה שהמליצה "להדביק ברגים לחלק הפנימי של סיר לחץ ולאחר מכן למלא את הסיר בחומר דליק".

הגיליון השני, שיצא באוקטובר 2010, כלל מאמר בשם "מכסחת הדשא האולטימטיבית" שעודד את הקוראים לבצע פיגועי דריסה במקומות הומי אדם.

הגיליון השלישי המליץ להטמין פצצות במטוסי נוסעים, הרביעי עודד התקפות נגד ארה"ב, והחמישי עסק ב"אביב הערבי". גיליון מספר שש, שיצא ביולי 2011, התמקד במותו של אוסמה בן לאדן, והגיליון השביעי שראה אור בספטמבר 2011 ציין עשור למתקפת מגדלי התאומים בניו יורק. גיליונות נוספים עסקו בפעולות התאבדות, מכוניות תופת וניצול פרצות במערכי אבטחה בנמלי תעופה.

נכון לסוף 2014 ראו אור 13 גיליונות של "אינספייר", ומרבית הכתבות שפורסמו בו מצדדות במה שניתן לכנות "ג'יהאד קוד פתוח" – כלומר מתקפות של בודדים תוך שימוש בנשק מתוצרת בית.

כאשר "אינספייר" החל לראשונה לראות אור הועלו ספקות לגבי האם אמנם עומד מאחורי המגזין ארגון אל-קאעידה, והיו שטענו כי סביר יותר להניח שמדובר בפברוק נוסף מבית היוצר של הביון האמריקאי.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.