יונה יהב רוצה להפוך את מרמרה למלון צף

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הציע בתחילת יולי 2010 להחרים את האוניה הטורקית מרמרה – בה נהרגו תשעה ממשתתפי המשט לעזה חודשיים קודם לכן – ולהפוך אותה למלון צף מול חופי חיפה.

"היה ומדינת ישראל תחליט לחלט את האוניה הטורקית, אבקש כי זו תעבור לרשות העיר חיפה כדי להפוך אותה למלון שט מול חופי העיר", כתב יהב במכתב ששיגר לשר הביטחון דאז, אהוד ברק, ואשר בו קרא להחרים את האוניה שעוגנת בנמל חיפה תחת שמירה.

"אני מוצא כי דווקא חיפה, עיר שהיא מופת לדו-קיום וחיים משותפים לכל הדתות, תהיה האכסניה ההולמת לאוניה זו שתהפוך לסמל בינלאומי לפיוס ולתקווה", הוסיף ראש עיריית חיפה.

מרמרה (לפני)

יונה יהב והאוניה מרמרה (אחרי)

יונה יהב ("היי היי יונה, תוריד את הארנונה") נודע גם כמי שהתעקש במשך השנים שהמפעלים במפרץ חיפה אינם מזהמים. כך למשל, בסרט "שיטת השקשוקה" הוא נראה מתעמת עם יוצר הסרט מיקי רוזנטל, בכניסה לחתונת נכדו של סמי עופר, לאחר שרוזנטל ניסה להציג לו שאלה לגבי זיהום האוויר שגורמים מפעלי משפחת עופר בחיפה.

"עוד פעם אתם עם השטות הזו של הון-שלטון? זה שטויות במיץ עגבניות", עונה יהב בעצבנות לרוזנטל. "זכותי לתת כבוד לאדם שתורם בעיר שלי… והוא גם בונה את האצטדיון. חוץ מזה, אצלנו בחיפה, זיהום האוויר הוא מהנמוכים בארץ".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew