"חמאס לא מכיר בישראל? גם נלסון מנדלה לא הכיר באפרטהייד"

קן אוקיף, חייל מארינס אמריקאי לשעבר שהיה מנוסעי הספינה הטורקית מרמרה במשט לעזה, מפרק את מדיניות ישראל ואת גרסתה לאירועי המשט לעזה בשנת 2010.

מראיינת: "האם אתה מכיר בזכותה של ישראל להגן על עצמה?"

אוקיף: "לחלוטין. לכל מדינה יש את הזכות להגן על עצמה. וזו בדיוק הסיבה שהשקרים והצביעות של ישראל הם כל כך שקופים. את רוצה להגיד לי כי לנו (נוסעי מרמרה) לא היתה זכות להגן על עצמנו? כשראיתי גופות על הסיפון, והתחלנו להכות חיילים עם מקלות ומוטות, האם לא היתה לנו זכות להגן על עצמנו ואילו להם כן היתה?"

מראיינת: "חמאס אינו מכיר בזכותה של ישראל להתקיים".

אוקיף: "את יודעת כמו מה זה נשמע לי? זה כמו לומר שהקונגרס הלאומי האפריקאי ונלסון מנדלה לא מוכנים להכיר בשלטון אפרטהייד. אני אומר שישראל, אם היא רוצה להשתתף בתהליך שלום, חייבת לחסל את האידיאולוגיה הציונית. אותה ציונות שהופכת את כל שאר בני האדם לגויים שאינם ראויים לחיות בארץ הקודש. זו הבעיה האמיתית. אם ישראל תקבל כשווים את כל בני האדם, כולל את הפלסטינים, ותכבד זכויות אדם, אז אני הייתי תובע מחמאס לשנות את האמנה שלו, ולהכיר בישראל. אבל עד שזה יקרה, אני לא רואה שום הבדל בין נלסון מנדלה לחמאס בכך שהם לא מוכנים להכיר באפרטהייד או במדינה הציונית".

חלק ראשון של הראיון:

חלק שני של הראיון:

חלק שלישי של הראיון:

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew