איך פגעתי ברגשות השב"כ

פורסם במקור באתר פייסבוק על ידי אסף קינצר. / תצלום: ינאי יחיאל

אתמול צלצלה אלי רונה מהשב"כ וביקשה שאבוא לדבר איתה בסניף המשטרה ברחוב דיזנגוף. בטלפון היא סירבה להגיד לי במה העניין והבהירה שלא הולכים לעצור אותי ושזו שיחת הכרות או "שיחה ידידותית"…

בשעה חמש הגעתי למשטרת דיזנגוף ונשלחתי לקומה השניה בבנין האחורי ושם חיכה לי בחור שהציג את עצמו כמאבטח של רונה. נלקחתי לחדר כלשהו ועברתי בדיקה גופנית די אינטימית לוודא שלא הרכבתי שום אמצעי הקלטה על אחד מאשכי. לאחר שנמצאתי נקי הוכנסתי לחדר בו ישבה רונה, בחורה נאה נראית ממוצא תימני בשנות השלושים המוקדמות.

רונה אמרה שהיא יודעת שאני פעיל בתנועה חרם, משיכת השקעות וסנקציות על ישראל (BDS) ורצתה לדעת מה עוד אני עושה במסגרת פעילות זו. אמרתי שהכל גלוי וידוע ומפורסם באינטרנט ובתקשורת, שאין לי מה להוסיף ושאני לא מתכוון לדבר על זה איתה.

רונה הדגישה שיש בכנסת חוק הנמצא בתהליך חקיקה שעשוי בקרוב להפוך את הפעילות שלי לבלתי חוקית. היא המשיכה וניסתה לגרור אותי לויכוח פוליטי, ושאלה אם אני יודע ש-BDS זה בכלל ארגון פלסטיני.

רונה העלתה את נושא הגרפיטי בוורשה ורצתה לדעת אם זו הייתה יוזמה פרטית שלי או שזה גם חלק מ-BDS. היא שאלה אם אני מבין שחציתי קו ושפגעתי ברגשות של אנשים רבים. כנראה שגם פגעתי ברגשות של השב"כ… שוב הצעתי לה להקשיב לראיונות ולקרוא כתבות שהתפרסמו בנושא. היא אמרה שהיא כבר הקשיבה וקראה אבל רוצה לדעת עוד. אמרתי שאני אשמח לתת הרצאה בנושא לכל מי שרוצה ובצורה ציבורית ופתוחה, אבל לא במסגרת חקירת שב"כ.

חוץ מנושא BDS רונה שאלה אם אני יודע שההפגנות בבלעין ונעלין אינן חוקיות, ושהאזור כולו סגור לישראלים ובינלאומיים כל יום שישי משמונה בבוקר עד שמונה בערב. היא דיברה באריכות על איך מרגישים החיילים בהפגנות האלה ושזה מעצבן אותם כשאני מדבר אליהם וגם עונה להם.

רונה סיפרה שגם היא הייתה שם בעבר וחטפה אבנים ושזה נורא לא נעים. היא אמרה שהנוכחות של ישראלים בהפגנות מלבה את האלימות של הפלסטינים, ושאני צריך לחשוב איך מרגישים החיילים המסכנים, ושכל מה שהיא מנסה לעשות זה לטובת המדינה ונובע מהרצון שלה להגן על האנשים שחיים פה.

עניתי שגם כל מה שאני עושה נובע מרצון להגן על האנשים שחיים פה, והתעניינתי מאיפה יש לה את כל המידע על הפעילות שלי ושאלתי אם הם גם מאזינים לי לטלפון. היא אמרה שהיא לא יכולה לענות לי על כך, אבל שבאופן כללי לשב"כ יש דברים יותר חשובים לעשות.
אז שאלתי אותה מה אני עושה פה ולמה הוזמנתי לסוג של חקירה פוליטית אם יש להם דברים יותר חשובים לעשות.

חזרתי ושאלתי אם מאזינים לשיחות טלפון שלי ורונה אמרה שהיא לא יכולה לענות.

היא ביקשה שלא אפרסם את תוכן השיחה בינינו מכיוון שהיא לא טיפוס שרוצה פרסום… בתגובה אמרתי כי בתור אדם שמחויב למאבק לא אלים בכיבוש אני אדבר ואפרסם כל דבר, כולל את תוכן שיחה זו ושיחות אחרות אם יהיו בעתיד.

תיעדתי את כל השיחה על פיסת נייר עד שרונה התחילה להתעניין באותה חתיכת נייר ובמה שאני רושם בה. בסופו של דבר היא החרימה את פיסת הנייר המסוכנת בטענה שאסור היה לי להכניס אמצעי הקלטה וכי זה לא חוקי.

למזלי זכרתי את רוב השיחה ורונה עדיין לא החרימה לי את הזיכרון. אולי בפגישתנו הבאה.

זהו, היו אולי עוד כמה דברים שהיא אמרה אבל זה היה העיקר. מבחינתי אני מבין שמה שמעניין אותם זה המעורבות שלנו ב-BDS. ושהם אולי אפילו מנסים להכין תיקים לקראת הרגע שבו יאושר החוק החדש.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. שמוליק ויינשטין
    נוב 24, 2014

    סלח לי שאני מתערב אבל קראתי את הקשקוש שלך ולא הצלחתי להבין מה אתה רוצה מאיתנו. עושה רושם שיש לך בעיות לא פשוטות. אולי תתחיל לטפל בהן אחת אחת …

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew