איך שגלגל מסתובב: חשד כי חברות בארה"ב שימשו כצינור למימון פעולות טרור של ממשלת ישראל

זה שנים שארה"ב תובעת מממשלת דובאי לחקור ולעצור פעילות של עסקים המשמשים לפי החשד כצינור להעברת כספים למימון פעולות טרור של ארגונים ערביים. כעת נראה כי המצב התהפך, וממשלת דובאי היא זו שדורשת מרשויות החוק בארה"ב לחקור חברות אמריקאיות אשר שימשו לפי החשד כצינור להעברת כספים למימון פעולות טרור של ממשלת ישראל.

העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי חוקרים אמריקאים המשתתפים בחקירה הבינלאומית של ההתנקשות בחייו של בכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח, בדובאי, הצליחו לאתר חברות אינטרנט בארה"ב שדרכן, על פי החשד, הועברו כספים למימון הוצאות סוכני המוסד החשודים במעשה.

הדיווח של הג'ורנל מצביע גם על כך שהמעורבות של ארה"ב בחקירת רצח אל-מבחוח נרחבת יותר משהוערך עד כה. עוד מציין העיתון כי השלב הבא בחקירה יהיה זיהוי הגורמים בהשתמשו בחברות כדי להזרים את הכסף למימון הוצאות המתנקשים, ובכלל זה כרטיסי טיסה לדובאי וחדרי מלון.

מוקדם יותר השנה הודיעה משטרת דובאי כי זיהתה 13 חשבונות בנק שמקורם בארה"ב, אשר לטענתה שימשו את המתנקשים. באותה עת הדגישה המשטרה בדובאי כי כל המעורבים בפרשה השתמשו בדרכונים מזויפים, כך שזהויותיהם הבדויות לא היו עשויות להופיע באף "רשימה שחורה" של החברות להעברת הכספים.

עוד באותו עניין: ביום חמישי הקרוב צפוי להתקיים בפולין הדיון בערעורו של הישראלי אורי ברודצקי על ההחלטה להסגירו לגרמניה, שם הוא מואשם כי סייע בזיוף דרכון גרמני לצורך ההתנקשות בחיי אל-מבחוח.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.