הצילו את העולם, לכו לאכול במקדונלדס

כל מי שעיניו בראשו יודע שהאיום הגדול ביותר על המין האנושי כיום הוא לא שינויים אקלימיים, תאגידים דורסניים או משבר מזון גלובלי – אלא התקוממות מאורגנת של חיות משק ברחבי תבל. מרד מזוין של פרות או חשיפה של סודות המיטריקס מהווים סכנה ברורה ומיידית לכולנו. זו הסיבה לכך שנאלצנו להקים חומות סביב משקים בהם מרוכזים בעלי החיים, ובמקביל להפעיל כלפיהם מדיניות של הפרד ומשול.

אחת ההצלחות הגדולות ביותר של מדיניות זו באה לידי ביטוי בזוג פרות שהחליטו באחרונה לעשות גרפיטי שקורא לאנשים לאכול יותר תרנגולות. כאן גם נכנסת לתמונה רשת המזון המהיר מקדונלדס, חוד החנית במאבק נגד חיות המשק, אשר מאפשרת לכולנו ליטול חלק במאבק על ידי קניית צ'יקן מקנאגט.

התגייסות הציבור למאבק היא חסרת תקדים, כפי שמעידה התנהגותה של אישה בארה"ב אשר חטפה בשנה שעברה התקף זעם לאחר שנודע לה כי לא מגישים צ'יקן מקנאגט בשעה שבה הגיעה במכוניתה לעמדת Drive Through של סניף מקדונלדס.

המלחמה נגד חיות המשק היא גם הזדמנות מצוינת לבלות זמן עם המשפחה, ולחלוק עמה את מה שאתם אוהבים (תשדיר מאוסטרליה).

אפילו מי שיאלץ להקריב את חייו למען המאבק, יזכה לליווי צמוד של מקדונלדס ממש עד לרגע האחרון (תשדיר מארה"ב).

בה בעת, רשת מקדונלדס גם תורמת לקידום שלום עולמי בין בני אדם. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא התיאוריה המפורסמת של העיתונאי האמריקאי תום פרידמן, לפיה מלחמות לעולם לא פורצות בין מדינות שבהן יש סניפים של מקדונלדס. המלחמה האחרונה של ישראל בלבנון אמנם התרחשה 12 לאחר פתיחתו של סניף מקדונלדס הראשון בלבנון ו-17 שנים אחרי פתיחת הסניף הראשון של הרשת בישראל, אבל אנחנו עדיין אופטימיים.

עם זאת, למרות מאמציה של מקדונלדס להבטיח את שלום כולנו, יש טיפוסים מפוקפקים שבכל זאת מחליטים לסייע לחיות המשק הטרוריסטיות, כמו למשל גננית לשעבר ואבא חד-הורי בבריטניה או איכר משוגע בצרפת. יש אפילו "יום בינלאומי נגד מקדונלדס" שאותו מציינים הטיפוסים הנאלחים הללו.

לפעמים הבוגדים אף מגיעים ממש מתוך שורותיה של מקדולנדס, כמו למשל ג'פרי ג'ולי, "רונלד מקדונלד המקורי", שערק משורות הרשת, והפך לצמחוני (ביחד עם ליסה סימפסון וביל קלינטון, השם יקום דמם). מזל שעדיין יש סרטים שמציגים את ימיו היפים של הליצן החביב, הטוב שבהם סרט האנימציה זוכה האוסקר לוגורמה.

אולם גם כיום, כאשר פטריוט אמיתי נכנס לנעליו של רונלד מקדונלד, ממשיך הטרור להלום בגיבור ילדותנו. מוקדם יותר השנה, ארגון טרור קיצוני מפינלנד בשם "צבא שחרור המזון" (FLA) חטף את רונלד ואיים להוציא אותו להורג אם מקדונלדס לא תספק תשובות על שאלות הנוגעות לאופן שבו היא מייצרת את מוצריה. בסרטון שפירסם הארגון, נראה רונלד עם שק על ראשו מוקף בחמישה אנשים החובשים כובעי גרב שחורים.

"אנחנו צבא שחרור המזון, ומקווים שפעולה קיצונית זו תקדם אותנו לעבר מזון טוב ובטוח יותר בעתיד", נאמר בהודעה שפירסם ארגון הטרור באתר האינטרנט שלו. "לא נשתוק עוד בשעה שהמזון שאנחנו אוהבים נהרס בשל תאוות בצע ואדישות", נכתב בהודעה. בהמשך הוצגו למקדונלדס שמונה שאלות הנוגעות בין השאר למידע על תהליך ייצור מזון הרשת, כמות הפסולת שהיא מייצרת, אחריותה להשמנת יתר של לקוחות וסירובה להשתמש בבשר אורגני. צבא שחרור המזון אף פירסם סרטון מזעזע נוסף המתעד את חטיפתו של רונלד מקדונלד, לאור יום, מסניף רשת מקדונלדס.

לסיום, הקהל מתבקש לקום על רגליו לשירת המנון מקדונלדס:

בזכות הקריירה המרתקת של העובדים
בזכות ההמבורגרים שלעולם לא מתקלקלים
בזכות התזונה הבריאה
בזכות הילדים שזוכים להשתתף בפרסומות
בזכות המגוון
אנו מצדיעים לך מקדונלדס.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew