אין שמחה, אלא בבשר ויין

"אין שמחה אלא בבשר ויין" הוא דין הלכתי המוזכר בתלמוד, שעניינו אכילת בשר ושתיית יין בימים שבהם יהודים מצווים לשמוח.

הקטע המופיע לעיל הוא אלתור על טקסט פרי עטו של קליבלנד אמורי, סופר ופעיל זכויות בעלי חיים האמריקאי שהלך לעולמו ב-14 באוקטובר 1998.

אמורי נודע בעיקר בזכות הספרים שכתב על חתולו האהוב, "דב הקוטב", שאותו אסף מרחובות ניו יורק ערב חג המולד. עם זאת, תרומתו של אמורי למען בעלי חיים הקיפה תחומים רבים. בין השאר, הוא רכש עבור פול ווטסון את הספינה הראשונה של ארגון "רועה הים", אשר שימשה לפעולות הישירות הראשונות נגד ציד לווייתנים; ייסד את "הקרן למען בעלי חיים" בארה"ב; והיה חבר במועצת ארגון "הכל חי" למען בעלי חיים בישראל.

מספרים על יהודי שטייל לבדו במדבר יהודה, כאשר לפתע שמע מאחוריו שאגת נמר. כשהבין כי הנמר מתכוון לטרוף אותו, התחיל להתפלל. "בורא עולם, ברוב חסדך תן בנמר נשמה יהודית". כעבור כמה שניות דממה, שמע את הנמר מברך. "אין שמחה, אלא בבשר ויין. ברוך אתה אדוני אלוהנו מלך העולם שהכל נהיה בדברו…"

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew