גגות ירוקים נוסח סקנדינביה

זה מאות שנים שבעלי בתים בנורבגיה נוהגים לכסות באדמת עשב, ולפעמים אפילו עצים קטנים, את גגות בתיהם. הכיסוי מספק בידוד לבית, מגביר את יציבותו הודות למשקל הגג, ידידותי לסביבה ואינו סובל מבלאי.

מקורה של מסורת זה הוא בתקופת הויקינגים וימי הביניים, ועד תחילת המאה ה-18 כמעט כל הגגות במדינה כוסו באדמת עשב. עם זאת, מאז אותה תקופה חלה ירידה בשימוש בגגות עשב, לטובת גגות רעפים וחומרים תעשייתיים אחרים.

כעת, ממש לפני שמסורת גגות אדמת העשב עמדה לחלוף מהעולם, חוזרת התופעה לאופנה על רקע שילוב של רצון לשמר את המסורת הלאומית ושיקולים סביבתיים. בנוסף לפופולריות הגוברת של בתי אירוח ונופש בעלי גגות עשב, אף הוקמה שמורה מיוחדת של מסורת הבנייה העתיקה של נורבגיה.

מאז שנת 2000, מעניק איגוד הגגות הירוקים של סקנדינביה פרס לבית בעל הגג הצמחי הטוב ביותר. להלן כמה צילומים של זוכי התחרות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew