10 הרגעים הגדולים של ראסל בראנד

הוא טבעוני, לא מצביע בבחירות, נגמל מהרואין בעזרת מדיטציה טרנסצנדנטלית, ולועג לתקשורת התאגידית בכל הזדמנות שנקרית בדרכו. 10 הרגעים הגדולים של הקומיקאי והשחקן הבריטי ראסל בראנד.

1. "אל תצביעו בבחירות, הגיע הזמן למהפכה". באוקטובר 2013 הודיע המגזין הפוליטי הבריטי הוותיק "ניו סטייטסמן" כי החליט למנות את בראנד לעורך אורח. בעקבות המינוי התארח בראנד לראיון בתוכנית האקטואליה "ניוזנייט" בהנחיית העיתונאי הבריטי הנחשב, ג'רמי פקסמן. (שווה לצפות גם בתגובתו של סטפן מולינו לראיון, בה הוא טוען שבראנד לא הלך מספיק רחוק).

2. "אל תאכלו בעלי חיים, זה מרושע". בראנד צמחוני מאז גיל 14 ובאוקטובר 2011 הודיע כי הפך לטבעוני לאחר שצפה בסרט "מזלגות במקום סכינים".

3. שיבוש תרבות בשידור חי: בראנד לועג לתקשורת הממסדית. בחודש יוני 2013 התארח בראנד בתוכנית הבוקר "מורנינג ג'ו" בערוץ הטלוויזיה האמריקאי  MSNBC לרגל סיבוב הופעות הסטנד-אפ העולמי הראשון שלו – "תסביך משיח". בתחילת הראיון התלוצץ בראנד על שורות האנשים שיושבים בעמדות מחשב ברקע של אולפן הטלוויזיה כדי ליצור רושם שהתוכנית היא מערכת חדשות שוקקת חיים. בהמשך, החלו המראיינים לגלות סימני אי-נוחות בולטים בעוד בראנד מציין כי תקשורת המונים היא למעשה מערכת שנועדה להכניס שינויים במידע "כדי שיתאים לסדר יום מסוים" וכי בצופים מבוצעת מניפולציה.

עם זאת, במקום להתייחס לסוגיות שבראנד העלה, המגישים עסקו באופן כפייתי בבגדים שהוא לבש ובמבטא הבריטי שלו. "אתם מדברים עלי כאילו אני לא נמצא פה, כאילו שאני יצור מהחלל החיצון. תודה על ההחפצה האקראית", ענה בראנד. "אני קצת מתוחה", השיבה אחת ממגישות התוכנית, שכנראה אינה מורגלת לארח בתוכניתה אנשים שמתנהגים כמו בני אדם אמיתיים.

"זה מה שכולכם עושים לפרנסתכם?", המשיך ושאל בראנד את המגישים רגע לפני שהשתלט על הראיון והתחיל לדבר על אדוארד סנואודן, תוכנית הריגול החשאית של ממשלת ארה"ב וברדלי מנינג. "הביטו מעבר לשטחיות, זאת הבעיה עם תוכניות האקטואליה, אתם שוכחים מה חשוב, ומאפשרים לקבוע את סדר היום בעזרת מידע שטחי. מה שאני אומר הוא שאל תתעסקו במה שאני לובש, זה מיותר ושטחי – אל תתנו לזה להסיח את דעתכם", אמר בראנד למגישים המבועתים.

4. בראנד תקף את העבר הנאצי של הוגו בוס – וסולק מהבמה. בתחילת ספטמבר 2013 סולק בראנד מטקס איש השנה של המגזין "ג'י־קיו" לאחר שבנאומו הזכיר כי המעצב הגרמני הוגו בוס, שהחברה הקרויה על שמו נתנה חסות לאירוע, התעשר מעיצוב המדים של הנאצים. "כל מי שיודע משהו על היסטוריה ואופנה, יודע כי הוגו בוס עשה מדים לנאצים", אמר בראנד בטקס. "אבל הם נראו ממש אחלה. אין ספק שהם נראו פשוט נפלא כשהם הרגו אנשים בשל דתם ובשל נטייתם המינית". בתום הנאום שלו סולק בראנד מהמקום על ידי עורך המגזין, דילן ג'יימס. בחשבון הטוויטר שלו צייץ בראנד את חילופי הדברים הבאים: "ג'יימס לבראנד: 'פגעת ברגשותיו של בוס'; בראנד לג'יימס: 'בוס פגע ברגשותיהם של יהודים'".

5. בראנד בתפקיד אוסמה בן לאדן. בראנד פוטר מעבודתו כמגיש בערוץ המוסיקה MTV לאחר שהגיע לעבודה מחופש לאוסמה בן לאדן למחרת מתקפות ה-11 בספטמבר 2001, והביא את סוחר הסמים שלו לאולפני MTV.

6. בראנד Vs הכנסייה הבפטיסטית וסטבורו. בחודש נובמבר 2012 אירח בראנד בתוכנית הטלוויזיה שלו את חברי הכנסייה הבפטיסטית וסטבורו הידועים בשנאתם לכל אדם שאינו לבן, נוצרי וסטרייט. אחת השאלות הראשונות שהציג בראנד לאורחיו היתה: "מה לדעתכם חושב אלוהים על האסון האקולוגי העולמי וכוחם הגדל של תאגידים? והאם הוא מודאג מכך יותר משהוא מודאג מכך שגברים חודרים זה לזה?". התוצאה לפניך.

7. בראנד קורא תגר על איסורים תרבותיים. בשנת 2002 יצר בראנד סדרת טלוויזיה בת שבעה פרקים בשם "RE:Brand" במסגרתה קרא תגר, באופן אישי, על שלל איסורים תרבותיים. במהלך הסדרה, שאותה צילם בראנד בעודו שיכור או מסטול מהרואין, הוא בחן בין השאר את העדפותיו המיניות כאשר אונן הומו בשירותים בפאב, הזמין הומלס להתגורר בביתו, נפגש עם מנהיג תנועת הנוער הניאו נאצית של בריטניה, וניהל קרב אגרוף נגד אביו.

8. גמילה מהרואין בעזרת מדיטציה טרנסצנדנטלית. בראנד, אשר תיאר את עצמו פעם בתור "גרסת סאדו-מאזו של וילי וונקה", ואשר אובחן כבעל הפרעת קשב וריכוז והפרעה דו-קוטבית, היה מכור להרואין במשך שנים, ונעצר תריסר פעמים בשל כך. עם זאת, בשנת 2003 הוא נגמל מהסם הודות לתרגול מדיטציה טרנסצנדנטלית, אשר מאפשרת לו לדבריו "להתחבר למודעות חסרת גבולות שאין לה שום קשר מוחשי למחשבות, לפחדים ולתשוקות שלי".

9. בראנד נגד מבצע עופרת יצוקה. בינואר 2009, על רקע מבצע עופרת יצוקה, חתם בראנד יחד עם ידוענים רבים אחרים על מכתב גלוי שגינה את ההרג הסיטונאי של אזרחים על ידי צה"ל בעזה.

10. בראנד למען ברדלי מנינג. בקיץ 2013, לקראת מתן גזר דינו של ברדלי מנינג (כיום צ'לסי מנינג), חייל צבא ארה"ב שנידון ל-35 שנות מאסר בגין הדלפת מסמכים שחשפו את היקף פשעי המלחמה שביצעה ארה"ב בעיראק, השתתף בראנד בסרטון שקרא לזכות את מנינג מכל האישומים נגדו.

2 תגובות

 1. ראסל בראנד: "האיסור על סמים גורם למוות" | קנאביס - מגזין עם כיוון
  יונ 03, 2015

  […] האקטיביסטים המוכרים והפעילי&…. השבוע השתתף […]

  להגיב

 2. ראסל בראנד: "האיסור על סמים גורם למוות" | קנאביס - מגזין עם כיוון
  מרץ 20, 2014

  […] והקומיקאי הבריטי, הפך בשנים האחרונות לאחד האקטיביסטים המוכרים והפעילים ביותר בעולם. השבוע השתתף בראנד בכנס השנתי של וועידת הסמים של […]

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew