יפי הבלורית והתואר: יחידת דובדבן תוקפת בכפר נבי סאלח

כמדי שבוע, ערכו עשרות מתושבי הכפר נבי סאלח – גברים, נשים וילדים – תהלוכת מחאה ברחובות הכפר. צה"ל ומג"ב, אף הם כדרכם, תקפו מיד את המפגינים בתוך השטח הבנוי של הכפר, תוך שימוש בגז מדמיע, רימוני הלם וכדורי מתכת מצופי גומי.

לאחר שהעימותים שככו, והתקרבו לסיומם, חיילים של יחידת דובדבן הצליחו להסתנן לתוך הכפר ברכב מסחרי לבן עם לוחיות רישוי פלסטיניות שהשתלב בשיירת מכוניות של באי חתונה מהכפר הסמוך בית רימא. החיילים יצאו מהמכונית והסתערו על המפגינים ברובים שלופים, תוך שהם יורים אש חיה באוויר וישירות לעבר אנשים.

שלושה מפגינים פלסטינים נעצרו, וכן צלמת ישראלית שהחיילים שברו את המצלמה שלה, וגנבו ממנה מצלמה נוספת. עם זאת, החיילים לא הצליחו לעצור צלם נוסף שהיה נוכח במקום, והוא זה שצילם את הסרטון המובא כאן.

בשלהי שנת 2009 החלו תושבי נבי סאלח בהפגנות שבועיות נגד הכיבוש והסיפוח הזוחל של אדמות הכפר על ידי ההתנחלות חלמיש, השוכנת כולה על אדמות הכפרים נבי סאלח ודיר ניזאם. המתנחלים גם מפריעים לעיבוד אדמות שעוד לא סופחו, שרפו וגדמו מאות עצי זית של הכפרים, ואף מנסים להפקיע מידי הפלסטינים מעיין סמוך. הצבא מפעיל דיכוי קשה כלפי ההפגנות: ההפגנות מותקפות ללא כל פרובוקציה מצד התושבים, בתוך השטח הבנוי של הכפר, תוך פגיעה קשה בכל תושביו בכדורי מתכת מצופי גומי, גז מדמיע ונוזל הסירחון (ה"בואש").

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew