קחו אחריות! פעילי 269 השפריצו דם סינתטי על קצביה

היום נורתה יריית הפתיחה בקמפיין "קחו אחריות!" של תנועת זכויות בעלי החיים 269, כאשר כ-15 פעילים של התנועה הגיעו אל סופרמרקט בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב בשעות הצהריים העמוסות, השפריצו דם סינתטי על חלון תצוגת הבשר של הקצביה המקומית, וחסמו את הדרך למדפים של מוצרי זוגלובק.

הפעילים, אשר לבשו סרבלים של המחלקה לזיהוי פלילי של המשטרה, פרסו במקום גם סרט 'זירת רצח' משטרתי והניפו פוסטרים עם תמונות שצולמו בבית המטבחיים של זוגלובק. הם גם הסבירו לקונים כי לא ניתן להדחיק את רציחתם של מיליוני ומיליארדי בעלי חיים לצרכי מזון, וכי הם עצמם, כצרכנים, שותפים מלאים לסבל וההתעללות שהן שגרת חקלאות בעלי-החיים המתועשת.

שוטרים ומאבטחים הוציאו לבסוף את הפעילים מהסופרמרקט ומהקניון, לאחר רישום פרטיהם, תוך שהם עוצרים אחד מהם.

269-meat-center

תנועת 269, שנוסדה בישראל באוקטובר 2012, ביצעה מאז הקמתה מספר פעולות בהן צריבה מרצון של בשר פעילים בברזל מלובן עם המספר 269, פריצה אל לול במרכז הארץ במהלכה שוחררו למעלה ממאה תרנגולות,  והנחת ראשים כרותים של פרות, כבשים ועזים שחוטות במזרקות ברחבי תל אביב, תוך צביעת מי המזרקות באדום. על המזרקות רוססה הכתובת "קירות בתי המטבחיים הפכו שקופים".

התנועה שואבת את שמה ממספרו של עגל אלמוני בתעשיית הבשר. עגל מספר 269 נולד במאי 2012 ברפת לצד כביש החוף ומיד הופרד מאמו, שנמצאה שם כדי לספק את מכסת החלב של הרפת. מאז הוא פוטם בתערובת עשירה בחלבון ברפת ביישוב אזור, ובקיץ 2013 היה אמור להילקח לשחיטה, משם היה אמור לצאת כנתח בשר. עם זאת, זמן קצר בטרם היה אמור להישלח לשחיטה, חולץ עגל מספר 269 מהרפת על ידי פעילי זכויות בעלי חיים, וחייו ניצלו.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew