פרדיגמה חדשה: "העניים האמיתיים הם אלו שתמיד רוצים יותר"

נשיא אורוגוואי, חוסה מוחיקה, הוא מנהיג יוצא דופן ואחד הקולות הבולטים בעולם התומכים בבחינה מחדש של הסדר הכלכלי העולמי והערכים שעליהם הוא מבוסס. לדבריו, תרבות הצריכה מסמנת את מותו של האושר, והדרך לחיים אמיתיים סלולה בצניעות, חסכנות ודאגה לזולת, ולא בהצלחה חומרית נוסח כלכלת השוק.

מוחיקה, שהוכתר על ידי התקשורת בתור "הנשיא העני בתבל", חי על פי הערכים להם הוא מטיף. הוא תורם לצדקה 90% ממשכורתו, מתגורר בבית קטן וצנוע במקום בארמון הנשיאות, ומסרב שתוצמד לו אבטחה.

"האנשים העניים באמת הם אלו שתמיד רוצים עוד ועוד, אלו שלעולם אין להם מספיק. אלו הם העניים, משום שהם לכודים בתוך מעגל קסמים, ולעולם לא יהיה להם מספיק זמן לעצמם", אמר מוחיקה. "אני בוחר באורח חיים צנוע זה, ובוחר לא לצבור יותר מדי רכוש, כדי שיהיה לי זמן לחיות את חיי כפי שאני רוצה. זה עניין של חירות. אם אין לך הרבה רכוש, אז אתה לא צריך לעבוד כל חייך כמו עבד כדי לממן אותם, ולכן יש לך יותר זמן לעצמך".

הנה ראיון שנערך עמו לאחרונה ברשת אל ג'זירה באנגלית.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew